Babet İçin Gül Figürü Hazırlama

Babetler İçin Yaratıcı Çözümler

Bu yazımızda babet süslemeyi anlatacağız. Babet üzerine kumaştan gül yaparak babetlerimizi süsleyeceğiz. Bu sayede düz babetlerimiz çok daha hoş bir görünüm kazanmış olacaklar. Ayrıca sizde kendi süslediğiniz bu babetleri her türlü yere giyebileceksiniz.

 

Babet üzerine kumaştan gül yaparak süsleme yapmak için kullanabileceğimiz malzemeler şunlardır:

  • Bir çift sade düz babet
  • Tül Parçası
  • İki adet yuvarlak şekilde yada çiçek formunda kesilmiş keçe parçası
  • Dikiş iğnesi
  • İplik
  • Makas
  • Silikon tabancası

 Öncelikle yapmamız gereken şey kumaştan gülümüz. Şimdi kumaştan gül yapımını anlatacağız. Tül parçamızdan iki adet şerit keselim. Şeritlerin en ve boy uzunluğunu siz kendiniz isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Şeridi kestikten sonra yapmamız gereken şey ikiye katlamak olacak. Dış yüzü bize bakar şekilde katlayacağız. Ardından ister elde ister dikiş makinesinde arkasından geçirerek kumaşımızı büzüyoruz. Aynı işlemi ikinci tül içinde uygulayıp iğne ve iplik yardımıyla büzüyoruz. İki kumaşımızı da büzdükten sonra yapmamız gereken şey daha önceden aldığımız keçeler üzerinde büzdüğümüz kumaşları döndürmek.

 İlk olarak keçenin dış kısmına ufak bir miktar silikon damlatın. Dıştan içe doğru kumaşı aralara silikon sürerek döndürüyoruz. Bu işlemi tamamladıktan sonra çiçeklerimiz tamamlanmış olacak. Çiçeklerimizi yaptıktan sonra keçelerin arka kısımlarına yani çiçeklerimizin arka kısımlarına silikon sürüyoruz. Daha sonra çiçeğimizi babetimizin yapıştırmak istediğimiz kısmına yapıştırıyoruz. Çiçeklerimizi de yapıştırdıktan sonra babetlerimiz tülden yapılmış gül figürü ile süslenmiş oluyor. Kumaştan gül yaparak babet süslememiz bitmiş oldu. Sizde istediğiniz her tür kumaştan gül yaparak babetlerinizi süsleyebilirsiniz.