EVDE SAÇ DÜZLEŞTİRME

Evde Fön Nasıl Çekilir?

Artık kuaföre o kadar az gider oldum ki sanırım ben kendi kendimin kuaförü oldum. Çünkü ne istediğimi ben çok iyi biliyorum ve istediğim şeyi uyguluyorum kendime. Doğum günümde kendimi özel hissetmek adına kuaföre gittim sadece saçlarıma fön çektirmek için, gittim sonuç mu? Hüsran..

Saçlarıma fön çekildi ve wax tarzında bir şey sürdü saçlarıma kalıcı olsun diye. Sürmeyin lütfen benim saçlarım zaten ince telli yapışıyor dediğim halde sanki inat yapar gibi sürdü ve sonuç tabi ki daha kuaför koltuğundan kalkmadan sönük saçlar. Yani bu son kuaför maceramdı yani bir daha mı ? tövbe. Ama yine de arada sırf kendimi şımartmak için gitmek isteyeceğim biliyorum. Tabi bu arada arkadaşımla doğum günümü kutlamaya gidecektim arabaya bindim ve saçlarımı topladım. Eve gidip tekrar baştan yıkayıp kendim fönleyim desem öyle bir vaktim yoktu. İşte uzun lafın kısası ben size şimdi kullandığım ürünlerle birlikte evde kendi saç düzleştirme rutinimi anlatacağım.

Şimdi en başta kullandığım şampuandan bahsedeyim ben arada değiştiriyorum ancak sıklıkla ve şu anda Elidor Güçlü ve parlak saçlar (normal saçlar ) için olan şampuan ve saç kremini kullanıyorum.

     

Saçlarımı 1 kere şampuanla köpürtüyorum ve duruluyorum. Arkasından sadece saçlarımın uçlarına saç kremini uyguluyorum. Çünkü zaten benim saçlarım yağlı eğer diplere uygularsam çok çabuk yağlanıyor ve sönüyor.

Duştayken yada banyodayken kesinlikle saçlarımı taramıyorum. Eskiden bu hatayı yapıyordum aslında saçları banyoda yıkamak yani çok ıslakken yıkamak çok kötü bir şeymiş ve zararlıymış. Bu yüzden ben duştan çıktıktan sonra saçımın nemini çok yıpratmadan biraz havlu ile alıyorum ve 5 dakika falan kendi halinde kurumaya bırakıyorum.  Kuruduktan sonrada saçlarımı fırçalıyorum. Ben Nascıta diye bir markanın saç fırçasını kullanıyorum. Çok memnunum yıllar önce almıştım ve öyle güzel kullanıyorum ki. Fırça uçları tahta olduğu için saçımı yıpratmıyor.

Saçımı taradıktan sonra ben saçımı düzleştirmeyecek bile olsam mutlaka ama mutlaka OSSION HAİR SERUM diye bir saç serumu var onu kullanıyorum. Avucuma bir nohut tanesi kadar sıkıp iki avucuma da yayıp sonra saç uçlarıma yediriyorum. Yıllardır saç bakımı konusunda vazgeçemediğim tek ürün bu sanırım. Saç uçlarımı az kestirmeme rağmen saç uçlarımın hiç kırık olmamasını ben hep bu seruma bağlamışımdır. Kesinlikle tavsiye ederim.

Saç uçlarıma bu serumu da sürdükten sonra 5 dakika daha bekliyorum ve arkasından saç uçlarıma MORFOSE’nin boyalı saçlar için olan suyundan kullanıyorum. Bunu sadece saçlarımı düzleştireceksem kullanıyorum çünkü saçlarımı düzleştiricinin verdiği ısıdan koruyor. Yalnız burada önemli olan sadece iki fıs sıkmanız saç uçlarınıza benim saçlarım zaten yağlı olduğu için fazla sıkarsanız çabuk yağlandırıyor.

Evet saçlarımızı temizledik rutin bakımını yaptık ısıdan koruyucusunu sürdük şimdi sıra düzleştirmeye geldi. Saçımı bir toka yardımı ile parçalara ayırıp saçlarımı düzleştirmeye başlıyorum. Düzleştirici olarak ise neredeyse 10 yıldır kullandığım ve asla vazgeçemeyecek olduğum PHİLİPS saç düzleştiricimi kullanıyorum.

saç düzleştiricisi alacak olanlara ve ne almalıyım diye soranlara mutlaka ama mutlaka öneririm.

Benim saçlarımın kırılmamasının ve muhteşem düzleşmesinin tek sebebi diyebilirim.

Evet saçlarımı düzleştirici ile düzleştiriyorum ve sonuç mu ? Muhteşem havalı sönmeyen saçlar. Kuaförler halt etsin 🙂