GÜL VE GÜL SUYUYLA CİLT PROBLEMLERİNE SON

Gül ve Gülsuyunun Cildimizi Nasıl Güzelleştirdiğine Bakalım

 Gülsuyuyla her gün düzenli olarak temizleyeceğiniz cildinizi birçok cilt problemine karşı koruyacaksınız. Fakat gülsuyu ve kolayca bulabileceğiniz bazı ürünlerle hazırlayacağınız kürler sayesinde bazı cilt problemlerinizden daha çabuk kurtulabilirsiniz

İşte gülsuyuyla uygulayabileceğiniz kürler:

Cilt temizlemek için:

Formül 1: Bir kaba 2 yemek kaşığı kil, 3 yemek kaşığı gülsuyu ve 1 çay kaşığı zeytinyağını koyup iyice karıştırın. Karışımı koyulaşıncaya kadar kaynatın.

Yüzünüzü yıkayarak temizledikten sonra bu karışımı göz ve dudağınızın kenarları hariç yüzünüze sürün. 6-7 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maske cildin kirlerini ve fazla yağını temizler.

Formül 2: üç avuç taze gül yaprağını beş dakika suda kaynatın sonra dövülerek toz haline getirilmiş ıhlamur yaprağından bir çay kaşığı, bir çorba kaşığı kaymak, bir tatlı kaşığı süzme bal ilave edin. Hazırlanan karışım krem kıvamına gelinceye kadar kestane unu ilave ederek karıştırın. Cildinizin parlak, nemli ve güzel olmasını sağlayacak bu karışımı yüzünüze sürebilirsiniz.

Sivilcelerden kurtulmak için:

   2 yemek kaşığı pudrayı 1 yemek kaşığı gülsuyuyla karıştırın. Sivilce sorunu olan bölgeye sürün ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Cilt kırışıklıkları için:

Gerekli malzemeler:

2 yemek kaşığı kil,

1 çay kaşığı gül yağı,

1 çay kaşığı buğday yağı,

1 çay kaşığı kayısı yağı,

1 çay kaşığı avokado yağı

Hazırlanışı ve kullanım şekli: Kilin içine diğer malzemeleri katarak çamur haline gelene kadar karıştırın. Elde edilen maskeyi, göz ve dudak çevresi hariç tüm yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletin. Yıkayarak temizleyin. Daha sonra cildinizi gülsuyu ile temizleyin.

Kuru ciltler için:

Kurutulmuş gül yapraklarını küçük parçalara bölün, süt, mısır nişastası ve bir parça bal ile karıştırın. Karışımı 15 dakika beklettikten sonra, yüzünüze yavaş yavaş masaj yapın. Bu masaj sayesinde cildiniz kaybettiği nemi geri kazanacaktır.