2013-2014′DE ÇANTALAR ÇOK SERT!

SERT KALIPLI ÇANTALAR YAZA DAMGASINI VURACAK

Kadınların vazgeçilmez tutkusu çantalarda bu sene doktor tip de denilen sert kalıplı modeller büyük ilgi görüyor. Şık, elegan görünümlü doktor tip çantalar ile tanışmak için hala geç değil. Çanta üreticileri bahar için modellerini hazırladılar ve kadınların beğenisine sundular.

Doktor tipi çantaların taşınması diğer çanta tiplerine biraz daha zor ama yüzlerce model içinden size uygun bir çanta bulabilirsiniz. Çanta sapları da bu modellere uygun olarak daha sert üretildi. Yine de Channel tipi zincirli sap modeli kadınlar tarafından o kadar beğenildi ki sert kalıplı çantalarda da kullanıldı.

Sert Kalıplı Çanta Alırken Dikkat!

 Doktor tipi çanta alırken en dikkat edilmesi gereken nokta, kaliteli bir deriye sahip olması. Çantanın gergin duruşu derinin özelliklerini daha fazla öne çıkarıyor. Hakiki deri bu modellerde çok daha iyi duruyor. Gece çantaları için de rugan modeller tercih edilebilir.
Doktor tipi çantalar içleri daha kolay dizayn edilebildiği için bir kullanım rahatlığı sunar. Ancak çok fazla doldurulmamaları gerekir. Bu görüntülerini bozar.

Doktor tipi büyük bir çanta tercih edecekseniz uzun ve kısa iki sapa sahip olanları tercih etmenizde fayda var. Bu çantaları omuzda taşımak her zaman kolay olmuyor. Özellikle otobüse, metroya biniyorsanız o sıkışıklık içinde güvenlik için çantanızı kısa sapından taşımanız gerekebilir.