2013 KADIN AYAKKABI MODELLERİ

 Kadınlar asaletin zerafetin güzelliğin simgesidir. Hepsi nadide bir çiçek gibi sade güzel ve doğaldır. Tanrının bahşettiği bu özellikler sadece kadınlara hastır. Köylüsü kentlisi eğitimlisi alaylısı bayanlar  baş tacı  doğurganlık özelliğine sahip annelik vasfıyla yaratılmış çok yönlü kişilerdir. Tüm bu vasıfların yanında kadınlar şıktır, zariftir, asildir. İyi giyinmek ve beğenilmek her bayanın isteğidir. En üzgün oldukları zamanda bile bunu belli etmeden sanki hiçbir şey yaşamamış gibi arzı endam eden varlıklardır.

 Bayan modasında Atatürk hakimiyetinde gerçekleşen şapka devrimi sonrası giydikleri ayakkabılarda da önemli bir değişim olmuştur. Önceleri düz tabanlı bezden yapılan ayakkabılarla gezen bayanlar bu devirden itibaren topuklu, dolgu topuklu, taşlı sivri burunlu, çizme, bot tipi ayakkabıları giymeye başlamışlar.

 Bu değişimin ışığında 2013 yılında ayakkabı bayanların ayrılmaz bir parçası haline gelmiş, her kıyafetin uyumunu tamamlayan ayakkabılarla şıklıklarına şıklık katmışlardır. Topuklu ayakkabıların zerafeti bayanların kendine güvenini had safhaya çıkarmış ve beğenilme isteklerini perçinlemiştir. Hal böyle olunca bayanların topuklu ve son model ayakkabılardan vazgeçemeyeceği kesindir ve ömürlerinin her döneminde vazgeçilmez bir parçaları olmaya devam edecektir.

2013 yılının son trend moda ayakkabı tasarımları;