2013′TE GELİNLİKLER ÇOK ROMANTİK

 2013 – 2014 GELİNLİKLERİNDE SADELİK ÖN PLANDA

 Bahar aylarının yaklaşmasıyla birlikte evlilik hazırlığı yapan bayanlar gelinlikleri ile ilgili son kararlarını vermeye başladı. Gelinlik seçimi zor ve zevkli bir süreç. İster özel dikim olsun, ister hazır alınsın gelinliğin modeline erken karar vermek gerekiyor.

 Düğünün nerede yapılacağı da gelinlik modelini belirlemede çok önemli bir unsur. Kapalı bir mekanda balo tipi bir düğün yapılacaksa kabarık modeller, taşlı, işlemeli gelinlikler tercih edilebilir, ancak bir kır düğünü düşünülüyorsa hafif, sade modellere yönelmek en iyisi.
Bu yıl gelinliklerde romantik bir hava ön plana çıkıyor. Geçen sene İngiltere tahtının ikinci veliahtıyla evlenen Kate Middleton’un gelinlik seçimi modacıları etkilemiş görünüyor. Dantel kollar, dantel duvaklar ve iyi kesim vücuda oturan gelinlikler görmek mümkün.Kabarık modellerin yanı sıra balık kuyruğu gelinlikler de yeniden revaçta.

Gelinliklerde kar beyazı modası devam etmekle birlikte modacılar uçuk pembe, mavi, fildişi gelinlikler de tasarladılar, bu tür gelinlikler özellikle açık hava düğünleri için daha uygun görünüyor.

Saçlara gelince…Kraliçe Elizabeth’in Kate Middleton’a taç hediye etmesi de bu sene taç modasının yükselişine sebep oldu. Abartılı olmayan, zarif taçlar 2013’te gelinlerin başını süsleyecek.