40 YAŞ ÜZERİ CİLT BAKIMI

40 YAŞ CİLT BAKIMI

Eğer 40 yaş üzerindeyseniz bu demek oluyor ki artık cildinizde ki kolajen üretimi yavaşlamıştır. Cildiniz incelmiş, kırışıklıklar artmış ve cilt artık sarkmaya başlamıştır.

Şu anda belki menopoz döneminde olabilirsiniz, eğer böyle bir dönemdeyseniz mutlaka ama mutlaka cilt bakımınız için cilt bakımı uzmanlarından destek almalısınız. Hatta belki hormon takviyeleri bile gerekebilir.

Bu dönemde su tüketiminize çok dikkat etmelisiniz. Sağlıklı beslenmelisiniz ve özellikle kalsiyum alımınıza özen göstermelisiniz.

Cilt Bakım Ürünleri

40′lı yaşlar için kozmetik sektöründe bir çok çeşit ürün  bulunmaktadır. Bunların arasından en uygun olanını seçmelisiniz. Bunun içinde bir uzmandan öneri alabilirsiniz.

Bu dönemde cilt bakımı için çok fazla sıcak su kullanmamalısınız. Cilt temizlemenizi yine cilt temizleme rutininize göre temizleme tonik ve nemlendirme olarak her gün devam ettirmelisiniz. Ayrıca göz altlarınız içinde göz çevresi kremlerinden yardım alabilirsiniz.

Burada yine en önemli olan cildinizi güneşten korumak olacaktır. Yüksek Koruma faktörlü bir güneş kremi edinmeli ve bunu kışın bile kullanmalısınız.

Kırışıklıklarınız için uzmanlardan yardım alabilir çeşitli uygulamalar yaptırabilirsiniz. Artık Ozon tedavisi, kimyasal peeling vs. gibi bir çok kırışıklık azaltıcı ve kırışıklık önleyici mucizeler mevcut bence bunlardan yararlanabilirsiniz.