ABS Diyeti İle Forma Girin

kolay-kilo

 

 

 

 

 

Güncel diyetler arasında yer alan çok fazla diyet uygulanmakta ve başarılı da olunmaktadır. Hareketli yaşamla birlikte vücudumuzda oluşan kalori miktarını azalttıkça ve enerjiye dönüştürdükçe kilo kaybımız olacaktır, zaten fit bir vücuda sahip olmanın en önemli etmenlerden birisi de budur. Vücudumuza alınan kalori ile harcanan kalorinin eşit oran da olması bizi kilolardan kurtaracak ve sağlıklı yaşama doğru itecektir.

Son günlerde güncel diyetler arasında olan bir diyette şudur ki; öncelikle erkekler tarafından uygulanırken şimdi kadınların da favori diyetleri arasında yerini almış bulunuyor, Ukrayna kökenli bir sağlık bilimcisi tarafından bulunan bu diyetin uygulama şekli ise şudur; bilhassa sporcuların başvurduğu bu diyette temel ilke öğün sayısını artırırken, öğün miktarların düşürmektir.2 haftalık bir süreçte karın bölgelerinizdeki yağlardan yaklaşık 5,5 kilo civarında kilo kaybettiren bu diyet ile kolayca kilo verebilirsiniz.

ABS Diyetinin Temel İlkeleri:

Günlük Öğünlerinizi 6’ya bölün: anahtar sözcük enerjiyi dengeleyin, yani ne kadar kalori alırsanız, o kadar enerji harcamalısınız, bunu hesaplayın. Günde sadece 3 öğün yemek yerseniz, enerji alımını sağlıklı bir şekilde dengelemiş olursunuz. Çok az yiyin ama sık sık bu işlemi tekrarlayın.

12 güç kaynağını diyetinizden eksik etmeyin: karın kaslarının sırrının badem, ıspanak ve yoğurtta olduğunu unutmayın. Protein ve lif içerikli besinler vücuttaki yağ oranını dengeler ve yağ yakımı hızlanır bunun için bunları içeren besinleri eksik etmeyin. Bunları içeren besinler ise; badem ve kabuklu yemişler, baklagiller, ıspanak ve diğer yeşil sebzeler, süt ürünleri, yulaflı besinler, yumurta, hindi ve diğer beyaz etler, fıstık ezmesi, zeytinyağı, çilek ve böğürtlenler.

Bütün bunlar uygulandığında ve düzenli egzersizler ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.