AĞIZ KOKUSU TEDAVİSİ

Ağız Kokusunu Önleme

 Ağız kokusu bulunduğunuz ortamlarda sizi ve çevrenizi de rahatsız eden çok utanç verici bir sorundur. Ağız kokusunun tek bir nedeni yoktur nedenleri çeşitlilik göstermektedir. Yediğimiz yemekler, ağız bakımımız vb. buna neden olabilmektedir. Bu nedenle ağız kokusuna neyin yol açtığı bilinmeli ve tedavi şekli ona göre belirlenmelidir.

 Yediğimiz yemeklerin ve içtiğimiz içeceklerin kalıntılarını ağzımızdan silebilmek için günde en az 2 kez dişlerimizi fırçalamalı ve ağız bakımına önem göstermeliyiz. Aynı zamanda diş hekimi ile olan bağları sıkılaştırmak ve kontrollere gitmek gerekmektedir. Ağız içerisinde bulunan çürük dişlerde kokuya neden olabilir bu nedenle tedavi yapılması gerekmektedir. Bu gibi önlemler ile ağız kokusu probleminizi çözmeye çalışabilirsiniz.

 Ağız kokunuzu çeşitli denemeler sonucu yenemediyseniz o halde uzmanına başvurmanız gerekmektedir. Bana ağız kokusu için doktora gitmem diyenlerde ağız bakımlarını yapmak şartıyla şifalı bitkilerden de yararlanabilirler. Şifalı bitkiler ile hazırlanan gargaralardan yararlanabilirsiniz. Menekşe, maydanoz, nane karışımından yapılan gargara bunlardan birisidir. Sizde ağız kokusu problemi yaşıyorsanız tedavi yollarına başvurmalısınız.