ANJELİNA JOLİE’NİN GÜZELLİK SIRLARI

Dinlendirici bir banyo

Malzemeler:

Taze nane

tuz

Hazırlanışı:

Yarım litre kaynamış suyun içine 10 adet taze nane yaprağı koyun ve bu şekilde 10 dakika bekledin. Daha snra bunu ılık su ile doldurmuş olduğunuz küvetin içine ilave edin. Üzerinde 1 fincan tuz ilave edin ve artık banyonuz hazır.

Nanenin rahatlatıcı, dinlendirici ve sakinleştirici etkisi vardır. Tuzun ise peeling yapma özelliği vardır. Bu şekilde hem rahatlamış hem de ölü derilerinizden arınmış olacaksınız.

Haftada bir kez ya da ihtiyaç hissettiğiniz an kullanabilirsiniz.

Süt Banyosu

Malzemeler

Süt

tuz

bal

Hazırlanışı:

Bir şişenin içerisine bir litre süt bir fincan tuz ve yarım fincan balı koyun. daha sonra şişenin ağzını kapatarak güzelce çalkalayın. zaten üzerinde köpük oluşacaktır. Yapmanız gereken bu köpükle cildinizi ovmaktır. Daha sonra ılık suyla duş alın.

Süt banyosu derinlemesine temizler ama epidermisin hassasiyetine zarar vermediği için cildi kurutmaz. Tuz ölü derinin atılmasına yardımcı olur.

Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

SELULİTLERDEN KURTULUN

Malzemeler

Rezene

anason

biberiye

Hazırlanışı:

Selulitlerle başınız dertte ve bir türlü kurtulamıyorsunuz. O zaman bu formülümüz tam size göre diyebiliriz. En kısa zamanda uygulamalısınız.

Özellikle sabahları 1 litre suya 1 tatlı kaşığı rezene ve bir tatlı kaşığı anason ve 1 tatlı kaşığı biberiye atın. Oluşturduğumuz bu karışımı kısık ateşte 5 dakika kaynatıyoruz. Kaynama işlemi bittikten sonra 10 dakikada dinlenmeye bırakıyoruz. Bu karışımı bir şişeye koyup gün boyunca bol limonla birlikte içiyoruz. Bir hafta içinde farkı göreceksiniz.

PAMUK GİBİ ELLERE SAHİP OLMAK İÇİN

Malzemeler

Limon suyu

zeytinyağı

Hazırlanışı

Üç damla zeytinyağı ve bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı hemen ellerinize sürün. Yarım saat bekledikten sonra bir parça pamukla ellerinizi silin, ardından da yıkayın.
Limon suyundaki C vitamini ellerdeki lekeler üzerinde etkili, ayrıca ölü hücreler üzerinde peeling işlevi yapar. Maskenin içindeki zeytinyağı da kuruluğu giderir ve cildi yumuşatır.
Ellerinizin kuruduğunu hissettiğiniz her an kullanabilirsiniz. Örneğin, suyla uzun süre temas ettikten sonra…