AYDINLATICI NASIL SÜRÜLÜR?

AYDINLATICIYI NASIL DOĞRU UYGULAYABİLİRSİNİZ?

 Bugün size yüzümüzü güzel ve fotojenik gösterebilecek şekilde nasıl aydınlatıcı uygulayabiliriz onu anlatmaya çalışacağım. Hepimizin mutlaka dikkatini çekmiştir Kim Kardashian‘ ın her zaman aydınlık genç ve taze bir görünümü vardır. Peki bu görünüme nasıl sahip olabiliyor. Kesinlikle aydınlatıcı uygulamasının önemini bugün hep birlikte göreceğiz. İsterseniz Kim Kardashian’ ı baz alarak yapalım bu örneklendirmeyi.

Aşağıdaki resimde Kim Kardashian’ın nasıl aydınlık bir yüzü olduğunu biliyorsunuz.

Şimdi aydınlatılan bölümleri inceleyelim; aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi ilk önce üçgen şeklide alın bölgesine  aydınlatıcı sürüyorsunuz. Daha sonra sürdüğümüz aydınlatıcıyı fırça yardımıyla dağıtıyoruz.aydinlatici_makyaj2

Daha sonra burunda bir aydınlatıcı görüyorsunuz. Burunun hemen üzerinde dikey olarak aydınlatıcıyı uyguluyoruz ve daha sonra yine bir fırça yardımıyla bu aydınlatıcıyı da dağıtıyoruz.

Daha sonra yanaklara üçgen şeklinde aşağıdaki resimde de görebilirsiniz aydınlatıcıyı sürüyoruz ve fırça yardımıyla dağıtıyoruz.blogger-image-313163200

 

Daha sonra dudak üzerine aşağıdaki resimde görüldüğü gibi aydınlatıcıyı sürüyoruz ve fırça yardımıyla dağıtıyoruz.

Ve son olarak çene kısmına aşağıdaki resimde görüldüğü gibi aydınlatıcı uyguluyoruz ve fırça yardımıyla aydınlatıcıyı dağıtıyoruz.

 

Yukarıdaki resimde kısaca bütün uygulanacak alanları da görebilirsiniz ilk önce likit bir aydınlatıcı ile bu bölgelere aydınlatıcı sürüp daha sonra fırça ile tamamını da yayarak uygulayabilirsiz. Seçim size kalmış. Son olarak ta Kim Kardashian gibi aydınlık bir görünüme sahip olabilirsiniz.