Ayran Kilo Aldırır mı ? Faydaları Nelerdir ?

Ayran çok faydalı bir besindir ve herkesin tükettiği ayran kilo aldırmaz kilo verdirir çünkü sizi tok tuttuğu halde kilo aldırmaz ve buna  bakarak sizin zayıflamanıza yardım eder.

Fit young woman with a large measuring tape

Ayranın Kiloya Vermeye Faydası

Diyet yapıyorsanız tok kalmak için ayran tüketiniz. Diyette temel besinlerden olan ayran açlık hissinizi ortadan kaldırarak sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur. Mide ve bağırsaklarda emilimi azaltan ayran tokluk hissini uzun süre devam ettirir. ve kilo vermenize yardım edebilir.

kilo-vermek-icin-yapilmasi-gerekenler

Gastrit Hastalığına Şifadır

Bağırsaklarda oluşan faydalı bakterilerin sayısını artmasında etkili olan ayran gastrit sorununa şifadır. Yeterli ölçülerde tüketildiğinde şifa olan ayran aşırı tüketiminde zarara dönüşebilir.

 Ayran İçmek Harareti Alır

Yaz aylarında bolca tüketilen ayran sindirim sistemini ve tüm vücudun sıcaklığını kontrol altına alır. Et gibi yağlı ağır yemek sonrasında içilen ayran gaz sorunlarının ve hazmın daha kolay olmasına destek verir.

 Kabızlığı Giderir

Bağırsak hareketlerinin artmasını sağlayan ayran kabızlık sorunu çekenler için ideal bir içecektir. Aç karnına da gönül rahatlığı ile içebileceğiniz ayran etkisini daha kısa zamanda gösterir.

uf5zmqa8rues045kgjfedw

 Kalsiyum Açısından Zengindir

Ayran da dahil diğer tüm süt ve süt ürünlerinde kalsiyum boldur. Özellikle kemik sağlığına etkisi çok olan kalsiyumu kas ve hücrelerin korunması açısından da tüketmek gerekir.

Midedeki Asidi Kontrol Altına Alır

Baharatlar sonrası midede oluşan tahriş ve yanma sonucunda ayran tüketilmesi midenin rahatlamasını ve asit seviyesinin dengelenmesini sağlar.

 Vitamin Açısından Zengindir

B ve D vitamini açısından zengin olan ayran anemi rahatsızlığı riskini azaltarak vücudumuzun ihtiyaçlarını karşılar.

Tansiyon Düşmesine Tuzlu Ayran Faydalıdır

Aslında tansiyonun düşmesinde etkili olan tuzdur. Tuzda sadece ayrana yakışıp ayranda rahatça çözündüğü için tansiyon düştüğünde ayran içirmek en mantıklı olanıdır.

zayifasderftgyhuio4

 Kolesterole Faydalıdır

Kolesterolün dengede kalmasını sağlayan önemli katkıları vardır. Ayran tüketildiği müddetçe kolesterol seviyesi sağlıklı olur.

Kan Basıncının Azalmasını Sağlar

Kan basıncının düşmesine faydası kanıtlanan ayran yukarıda bahsettiğimiz gibi kolesterolü de dengeler.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; sodalı ayranla zayıflayanlar , soda ayran limon kürü yapanlar , sodalı ayran yorumlari , sodalı ayran zararları , soda ayran zayıflatırmı , maden suyu ayran karışımı zayıflatırmı , soda ayran diyeti , maden suyu ve yoğurt zayıflatırmı , ayran faydaları , ayran tüketimi , ayranın faydaları nelerdir