Ayrıldıktan sonra unutmak için Kurallar

Dünyada ki hiçbir yerde, hiçbir aşk sonsuza dek sürmez. Bazı ilişkiler kısa süre, bazı ilişkiler ise uzun zaman sonra eşler tarafından yıpratılır. İlişkilerin sonunda üzülen taraf iki tarafta olur. Hayalleri gerçekleştirememe, uyumsuzluk, şiddetli geçimsizlik gibi birçok neden yüzünden her yıl birçok ilişki son buluyor. Son bulan bir ilişki sonrasında onu unutmanın 10 yolunu bu yazımızda paylaşıyoruz.

KURAL 1: Onun bulunduğu yerlerde bulunmamaya çalış!

– Yapılan araştırmalara göre, insan beyni yaşadığı olumlu yada olumsuz bir etkiyi hayatı boyunca sürdürmeye devam edermiş. Araştırmaların sonuçlarına bakıldığında, insanların birbirini unutması için en önemli yolun unutacağınız kişi ile aynı ortamda bulunmamak olduğu kanısına varılmış.

KURAL 2: Zamanın varken neden Acele edesin ki? ZAMAN’dan yardım al!terkedilen-erkek_d8e4fae7-50a4-40f1-9b57-bb0d0683707a_4

-Zamanın çözemediği yoktur dedikleri bu olsa gerek. Her şeyi zamanın akışına bırakın. Yaşadığınız olayları unutmanın en önemli yolu zamandan yardım almak.

KURAL 3: Kendi Kurallarınızı ala kaybetmeyin!

-İlişkiniz bitse dahi asla kendi kurallarınızdan ve huylarınız dan vazgeçmeyin. Kendinizi olduğu gibi yansıtın. Karakteristik özelliklerinizin değişmesine izin vermeyin.

KURAL 4: Üzülmek yerine, eğlenmenize bakın !

Sanki o yoksa, hayat duruyormuş gibi düşünmekten vazgeç. Hayat seninleyken güzel. Kendinden asla vazgeçme. En yalnız kaldığın günde bile kendinden yardım al.

KURAL 5: İlişkinize ait eşyaları görmediğin yerlere sakla !

Sana aldığı eşyaları, birlikte geçirdiğiniz zamanları hatırlatacak herhangi bir eşyayı gözünüzün önünde bulundurmak, onu unutmanızı engeller. Bu yüzden ilişkinizden kalma eşyaları göz önünden kaldırın.