Basen Eritmeye Yardımcı Besinler ve Egzersizler

Özellikle ev hanımlarının ve uzun süre oturarak masa başı çalışan bayanların şikayetidir basenler. Bölgesel yağlanma sonucu vücudumuzda birtakım şekil bozuklukları olur. Mesela zayıf olan bir bayanın vücuduna göre fazla basenlerinin olması onu kilolu konumuna sokar. Sadece bir bölgede fazla yağlanma olması nedeniyle görüntü bozukluğu olur ve fazla kilolu insanlara nazaran daha fazla dikkat çekilmesine sebep olur.

Her bölgede yağlanmayı engelleyen bazı egzersiz ve besinler olduğu gibi basen bölgeniz içinde önerilerimiz var. Sağlıklı beslenmek kilo kontrolünüzü sağlamanızın en önemli etkenidir. Bu nedenle sağlıklı besinleri meyve ve sebzeleri tüketerek, kalorisi az olan gıdaları tercih ederek ve bunu yaşam tarzı haline getirerek sadece bir bölgenizi değil tüm bölgenizi forma sokabilirsiniz.

Özellikle fazla yağların yakılmasına yardımcı olan yiyecekler yine basen bölgenizdeki yağlanmaların da yakılmasına destek olacaktır. Bu besinlerin başında yoğurt, greyfurt ve yeşil çay gelmektedir. Bunun dışında yeşil yapraklı sebzeleri tüketerek, bol su içerek, sindirimi hızlandıran ve toksinleri atmaya yardımcı bitki çaylarını içerek bölgesel yağlanmanızdan kurtulabilirsiniz. Fakat sadece diyet yaparak bölgesel yağlanmadan kurtulmanız biraz zor olabilir. Diyetinizle birlikte uygulayacağınız bölgesel yağlanmaları engelleyen egzersizler kısa zamanda daha etkili sonuç almanıza yardımcı olur.

Basen Eritmeye Yardımcı Egzersizler

– Yan yatın ve bir sağ eliniz ile başınızı destekleyerek  sol bacağınızı açabildiğiniz kadar yukarı kaldırın ve indirin. Bacaklarınızı kırmadan pergel misali yapacağınız b u hareketi 15 sefer tekrar ettikten sonra aynı şekilde diğer bacağınıza uygulayın.

– Emekleme pozisyonunu alın ve sağ bacağınızı bükük halindeki şekli ile kaldırabildiğiniz kadar kaldırın ve indirin. Bu hareketi 15 defa uyguladıktan sonra aynı hareketi sol bacağınıza uygulayın.

– Sol ayağınız önde sağ ayağınız arkada olacak şekilde yaklaşık 1 metre kadar açın ve sol ayağınızı bükerek ön tarafa doğru eller ile dizlerden destek alarak bir öne bir arkaya yaylanın. Bu hareketi 15 sefer yaptıktan sonra aynı hareketi diğer bacağınıza uygulayın.

– Sırt üstü uzanın ve ayak tabanlarınız yere değecek şekilde dizleri yukarı doğru kırın. Daha sonra sadece belinizden destek alarak gövdenizi yukarı kaldırın ve indirin. Doğru nefes alarak bu hareketi 15 sefer tekrar edin.

Bu hareketleri sabah akşam günde 2 defa yaparak ve diyet programınıza ekleyerek basen bölgesinde oluşan fazla yağlanmadan kurtulabilirsiniz. Ek olarak bol bol su içmeniz ve günlük yürüyüş yapmanız tüm işlemlerin daha hızlı sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

egzersizler, sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme, kalça eritme hareketleri, basen eritme hareketleri, basen eritmeye yardımcı besinler, basenler nasıl erir, bölgesel yağlanma, bölgesel kilo verme