BAYANLAR İÇİN ÖZEL GÜNLER NEDEN BU KADAR ÖZEL?

ÖZEL GÜNLERİN ÖNEMİ

  Biz bayanlar için doğum günleri, evlilik yıl dönümleri, tanışma yıl dönümleri, başlama, küsme, barışma yıl dönümleri hatta ay dönümlerinin hatırlanmasını en azından küçük sürprizler yapılmasını bekleriz. Böyle özel günlerin hatırlanması karşı taraf için özel hissedildiğimizi hissettirir bize. Bu biz tüm bayanlar için yadsınamaz bir gerçek. Peki bu beklentiler erkekler için ne kadar önemli?

  Bayanların hatırlanmak, bir telefon, evimize, iş yerimize gönderilecek bir çiçek ya da hediye veya romantik bir akşam yemeği özel günlerimizin kaçınılmaz beklentileridir. Ama ne yazık ki bir çok bey biz bayanlar kadar özel günlere önem vermemekte özellikle ilişkinin ilerleyen yıllarında verilen değer daha da azalmaktadır. Birde o dillerden düşmeyen ‘evlilik aşkı öldürür’ söylentisini kanıtlayan evlilikle hiçde hatırlanamaz olur bizim değer verdiğimiz o özel günler.indir (5)

  Bu sonuca ulaşmak için pek de istatistiksel araştırmalara gerek yok maalesef. Aşkı öldüren evlilik değil erkekler aslında.

Her bayan özeldir, güzeldir. Sevilmek, ilgi görmek, düşünülmek ister sevdiği erkekten. Ve birçoğumuz özel günlere verdiği önemle kıyaslarız bize verdiği değeri de. Bir bayan olarak ben öyle düşünüyorum en azından. Ve şu sloganı tüm erkeklere hitap etmek istiyorum: Bayanlar özeldir, özel günlerde de özel oldukları hissettirilmelidir.