BAYANLARDA REGL DÖNEMİ

Adet Düzensizlikleri

 Sağlıklı bir kadında düzenli olarak her ay gerçekleşmesi gereken regl aslında sağlığınızın habercisidir. Adet gecikmesi hemen her kadının başına gelebilecek bir durum olarak karşımıza çıksa da aslında bir yönden tehlike habercisi olabilmektedir. Adet gecikmelerine neden olan sebepler; stres, hızlı kilo alıp verme, hormonsal değişimler, egzersizlerin fazlalığı vb. gibi konular olsa da bazı zamanlarda adet gecikmesinin devamlı olarak meydana gelmesi kadın sağlığı açısından herhangi bir tehlikenin habercisi olabilir.

 Adet gecikmesi kadınlarda ara ara yaşanan bir sorun olarak karşımıza çıkar ki bu normal bir durumdur. Ancak devamlı bir adet düzensizliği yaşıyor iseniz mutlaka doktora gitmelisiniz. Adet düzensizliğinizin nedeni ciddi kadınsal rahatsızlıklarınız olabilir ve bu durumlar da doktor tavsiyesi olarak adet düzensizliğini normale indirmek için ilaç kullanılabilir.

 Sizde adet düzensizliği sorununu devamlı olarak yaşıyor iseniz mutlaka bir doktora başvurmalısınız. Adet düzensizliğinizi hiçe saymayarak durumun ciddiyetini kavrayınız ve regl dönemlerinizi periyodik olarak takip ediniz. Regl dönemleriniz de sürekli gecikme durumu yaşıyor iseniz mutlaka bir doktora başvurunuz.