Beyonce Diyeti

Beyonce DiyetiBalık etli fiziğine alıştığımız Beyonce, doğum sonrası uyguladığı diyet sonucunda oldukça fit bir görünüme kavuştu. Doğumla birlikte fazla kilo problemi açığa çıkan ünlü yıldız,  yeni görünümüne kavuşmak için çok çaba sarf ettiğini söylüyor. Şov dünyasında başarılı olmasının nedenlerinden birini de görünüşüne gösterdiğini önem olduğunu belirtirken, doğası gereği zayıf bir kadın olmadığını ve kilo vermek için çok fazla çaba göstermesi gerektiğini söyledi.

Bir magazin dergisine yaptığı diyetin inceliklerini anlatan Beyonce, doğum yaptıktan sonra makarna yemeği kestiğini belirtiyor. Makarna içerdiği karbonhidrat zenginliği açısından kilo almaya neden olabilmektedir. Bu nedenle Beyonce beslenme programından makarnayı çıkarmış. Bunun yanında  kırmızı et yemeği de bırakmış. Canı kırmızı et çektiği her zaman balık yemeği tercih etmiş. Diyet yapacak olanlarda bu yöntemi uygulayabilirler. Çünkü kırmızı et, hem yağ bakımından oldukça sıkıntılıdır hem de kolesterol oranını yükseltmektedir. Oysa balık içerdiği protein yararlı yağ ve vitamin bakımından oldukça sağlıklı bir besindir. Bu nedenle et yerine balık tercih etmek oldukça akıllıca bir tercih olacaktır.

Eskiden su tüketimini aksatmasına rağmen doğumdan sonra bol bol su içmeye özen gösterdiğini belirten Beyonce gün de en az 3litre su içtiğini söylüyor. Su metabolizmayı hızlandıran ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlacak bir etkendir. Böylelikle baş ağrısı, yorgunluk ve benzeri etkilerden de korunmuş olursunuz. Beyonce kahvaltıda sadece yumurtanın beyazından yapılmış az yağlı bir omlet ve haşlanmış sebze tükettiğini öğünlerinde mutlaka yağsız veya yarım yağlı süte karıştırılmış yulaf ezmesi yediğini belirtiyor. Yulaf ezmesi içerdiği yüksek oranda lif sayesinde sizi tok tutacak bir besin maddesidir.

Bunun yanında Beyonce’un kilo vermesinin en etkili nedenlerinden biri de yaptığı egzersizler. Çok hareketli dans gösterileri hazırlayan Beyonce günlük spor yaparak ve bolca dans ederek de kilo vermesinden dolayı ortaya çıkabilecek sarkıklara karşı önlem almış. Bunun yanında ise her gün yarım saat boyunca masaj yaptırmış. Siz de yediklerinize dikkat ederek ve spor yaparak kilo verebilirsiniz.