BİSİKLET BACAK KASI YAPAR MI ?

BisikletE Binmek Bacak Kası Yapar mı ?

 Kilo vermek için spor olmazsa olmazlarımızdan bir tanesi.En iyi kalori yaktıran ve kullanımı rahat olan araç ise bisiklet.Fakat kadınlarımızın bisiklet konusunda bazı endişeleri var.Bisiklet bacakta kaslanmaya yol açar mı gibi sorular soruyorlar.Aslında bu endişelerde haklılar.Sonuçta hiçbir kadın bacağında kaslı bir görüntü istemez.Bizde sizin için bu konuyu araştırdık ve bunun hakkında yazı yazmaya karar verdik.

 ”Bisiklet bacakta kas yapar mı ?” sorusunun cevabını verebilmek için ilk önce kas oluşumunu incelememiz gerekir.Kas oluşumu uzun ve zorlu bir süreçtir.Düzenli antreman ve düzenli beslenme ile oluşur.

 Aslında bu kısımda da cevabı biraz vermiş olduk. Fakat yinede cevabı tam olarak vermek gerekirse bisiklet bacakta kaslanmaya yol açmaz.Bunun bazı koşulları vardır.Yani sizin kondisyon yada eliptik bisiklette düşük tempoda (ağır tempo yapsanız bile kas için düşük tempodur) yaptığınız antreman bacak kaslarınızı geliştirmez.Geliştirse bile çok az bir oranda geliştirir. Yani öyle aniden kaslanma gibi bir duruma sebep olmaz. Bacaklarda hacim isteniyorsa bisikletle değil ağırlıkla çalışılması gerekir. Ayrıca bu ağırlıkların yanında protein ağırlıklı beslenme ve günlük yeterli protein alımı gerekir. Kas oluşturmak son derece zorlu bir süreçtir. O yüzden kafanız rahat olsun. Bacaklarınız öyle bir anda kaslanmaz. Kas açısından çok iyi bir genetiğe sahip olsanız bile bisiklete binerek aşırı şekilde bacak kası yapmanız çok zordur.