BİTKİSEL KÜR İLE SİVİLCE TEDAVİSİ

SİVİLCELERİ BİTKİSEL KÜR İLE TEDAVİ ETME

Ihlamur Kürü:

2 bardak suyu bir tutam ıhlamur ile iyice kaynatın ve kaynadıktan hemen sonra süzgeç yardımı ile süzün. Yaklaşık beş dakika kadar soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra havluyu ıslatın ve on dakika boyunca yüzünüzde tutun. Bu kürü haftada üç kez uygulayın.

Limon Kolonyası Kürü:

Bir tutam adaçayını yarım su bardağı kadar limon kolonyası ile karıştırıp 2 gün bekletin. Pamuğu küre batırın ve iki dakika boyunca sivilcelerin üstünde bekletin. Bu olayı her gün yapın ve ılık su ile mutlaka yıkayın.

Elma Sirkesi Kürü:

Bir çay bardağı su ile bir çay bardağı elma sirkesini karıştırın. Ufak bir pamuğu hazırladığınız küre batırın ve sivilcelerinizi sildirin. Bu işlemler sonrasında yüzünüzü ılık su ile bolca yıkayın. Hafta beş kez uygulayın.

Papatya Kürü:

Bir avuç papatyayı altı bardak su ile kaynatın. Kaynayan papatyaları iyice süzün ve soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra havluyu soğuyan kür ile ıslatıp yüzünüze bastırın. On beş dakika bekletin ve ılık su ile bolca yıkayın. Bu kür ile yüzünüzde yağ ve nem olacağı için bebek pudrası sürerek bu durumu yok edebilirsiniz. İki günde bir uygulayın.