Blake Lively egzersbedava izleri

 

Güzelliği ve zarafetiyle önce Hollywood’u, sonra dünyayı etkileyen ‘Gossip Girl’ Blake Lively, The Green Latern filmindeki rolü için sıkı bir antrenman yapıp muhteşem bir vücuda kavuşmuştu. Ünlünün antrenörü Bobby Storm, Lively’nin yaptığı egzersizlerle üç hafta içersinde inanılmaz bir değişim sağladığını söylüyor ve sizler için hangi egzersizleri yaptığını açıklıyor.

Dairesel antrenmanDairesel antrenman, ağırlık ve aerobik çalışmalarının belli setlerle ara vermeden, ya da çok az ara vererek bir arada yapılmasından oluşan bir antrenman tekniğidir.

Lively, üç kilo ağırlığında dambıllarla ve pilates topuyla haftada beş kez antrenman yapıyor, ancak sizin vaktiniz yoksa haftada üç kez yapmanız da yeterli olacaktır.

Pilates topunun üzerine oturun ve bacaklarınızı dizlerinizden 90 derece kırın. Ağırlıklarınızı her iki elinize de alın ve elerinizi kafanızın arkasına yerşetirin. Bu pozisyonda 15-20 mekik çekin.

Sırt üstü uzanın, bacaklarınızı pilates topunun üzerine, omuz genişliği aralığında koyun. Hafifçe kalçanızı kaldırıp, göğüs hizzanızla bir yapmaya çalışın. 15-20 kez hareketi tekrarlayın.

Ellerinize 3 kiloluk dambılları alın. Sırtınız dik tutun, dizlerinizi ayak hizzanızı geçmeyecek şekilde kırın ve bu şekilde 20 kez çömelip kalkın.

Kollarınızla bedeniniz arasında boşluk olmayacak ve avuç içleriniz dışarıya bakacak şekilde ellerinize dambılları alın, 15 kez indirip kaldırın. Harekete alıştıktan sonra tek ayak üzerinde yapın.

Hareketlerin hepsini iki kez daha tekrarlayın. Eğer ağırlıklar ağır geliyorsa ilk hafta alışmak için ağırlıksız çalışabilirsiniz.