BOYUNDA ÇIKAN SİVİLCELER

BOYUN BÖLGESİNDE ÇIKAN SİVİLCELER NEDEN ÇIKAR VE NASIL KURTULABİLİRİZ.

Bende geçen aylarda boynumda çıkan sivilcelerden muzdariptim. Uçları beyaz beyaz olan ve içleri dolu olan bu sivilceler hem canımı acıtıyordu hem de görüntüsü hiç hoş değildi. Resmen psikolojim bozulmuştu. Fondöten yada pudrayla kapatmaya çalıştığımda ise daha da azıyorlardı. Bir cilt doktoruna gittim ve bana yumurtalıklarımdaki bir problemden dolayı olabileceğini söyledi ve birkaç test yaptırdı. Ancak herhangi bir şey çıkmadı ve benim sivilcelerimin cildimin çok yağlı olabileceğinden dolayı oluşmuş olabileceğini söyledi. Kimyasal peeling ve düzenli cilt bakımı önerdi. Bende bir güzellik merkezi buldum burada kimyasal peeling ve cilt bakımı yaptırmaya başladım. Kimyasal peeling’i 15 günde bir 3-4 seans olarak yapacaklarını cilt bakımı rutinimi ise her ay olarak düzenleyeceklerini söylediler. Hangi cilt bakımı ürünlerini kullandığımı sordular ve bende marka marka söyledim. Ancak bana o markaların alkol içerdiğini ve benim cildimden dolayı alkol içeren ürünler kullanmamam gerektiğinden bahsettiler.

Tabi ki bende o ürünleri bırakmak zorunda kaldım. Cilt bakımımı ve kimyasal peeling işlemini yaptırdıktan sonra bana başka ürünler önerdiler bende o ürünlerden aldım. Bunların yanı sıra kimyasal peeling yaptırdığım için cildimin şu anda savunmasız olduğunu ve lekelenme olmaması için gece bile güneş kremi kullanmam gerektiğini söylediler. Ben zaten güneş kremini kullanmadan gündüz dışarıya çıkmayan bir insanım ancak artık komik gelecek ama gece bile kullanıyorum. Kimyasal peeling’ten sonra 1 hafta boyunca her 2 saatte bir güneş kremini kullanmaya devam ediyorum .

Şu anda ikinci kimyasal peeling seansını yaptırdım. Sonuç mu ? Cidden harika. Birincisi ten rengim açıldı siyahlıklardan kurtuldum. Sivilceler baya kurudu. İkinci seansta bile tek tük sivilceler kaldı. Diğer seanslardan sonra tekrar bilgilendiririm.