ÇALIŞAN BAYANLAR İÇİN GİYİM ÖNERİLERİ

ÇALIŞAN BAYANLAR İÇİN GİYİM ÖNERİLERİ

 En az haftanın 5 günü çalışan bayanlar her gün farklı kombinlerle hem çalışma ortamına uygun hem de şık giyinebilmek için birçoğunuz oldukça zorlanıyor olabilirsiniz. Çalışma yerinizdeki kurallar da göz önüne alınınca giyebileceğimiz kıyafetler kısıtlanmakta tercih alanımız daralmakta. Önemli olan hem kurallara uygun hem de kendi tarzımızı yansıtabilmekte.  Ama zorluklar bize asla engel olamaz. Biz her gün şık ve güzel olmalıyız.

 Özellikle kış sezonunda rahatlıkla kullanabileceğimiz elbise ve uzun çizmeli kombinler hem iş yerleri için oldukça uygun hem de elbisenin zarafetini taşımış olabileceğiz. Yine, bu sezon çok moda olan bol kumaş pantolonlarla tamamlayacağımız şifon gömlekler ve topuklu ayakkabı ya da kısa şık bir botla oldukça hoş olunabilir. İş yaşamında modasını asla yitirmeyen takımlardan kendi vücut yapınıza uygun bir tane seçerek iş toplantısına katılabilirsiniz.

 Pantolon ceket ve etek ceket şeklinde ki takımlarınıza bu sezon rahatlıkla her yerde bulabileceğimiz çok çeşitli ve hoş gömleklerden ya da her zaman gündemini koruyan sade dik yakalı gömleklerden bir tane seçerek iş yerinize şıklığınızı taşıyabilirsiniz. Oturtmalı kısa bir ceketinizin içine giyeceğiniz straplez bir bluzla da oldukça sade ve hoş bir görüntü sunacaksınızdır. Giydiğimiz modeller kadar kıyafetlerinizin rengi de oldukça önemli. Siyah, gri, beyaz en çok kullanılan renkler ama kendinizi bu kadarla kısıtlamaya hiç gerek yok. Lacivert, mavi, bordo, yeşil, açık pembe, pastel tonlar ve kahvenin tonları günlük çalışma yaşamınızda oldukça rahat kullanabileceğiniz renkler arasında. Ve tabi ki topuklu ayakkabılar olmazsa olmazlardan. Sade rugan ya da süvet platform topuklu ayakkabılar hem rahat etmenizi hem de kıyafetlerinizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır.