ÇALIŞAN KADINLARIN KIYAFET SEÇİMİ

ÇALIŞAN KADINLARIN KIYAFET SEÇİMİ HAKKINDA 

 Günümüzde kadınlar iş hayatında yerlerini aldılar. Kadınlar için ister işte, ister sokakta olsun her zaman şıklık ön planda yer alır. İş hayatındaki kadının giyim tarzında öncelik sadelik olmalıdır. Çünkü çalışan kadın giyim tarzı yerine başarısıyla gündemde olmalıdır.

 İş hayatınızdaki kıyafet seçiminizde renk seçimi önemlidir. Renk seçiminde göze batan renkler yerine sizi yansıtan sade  renkleri seçmelisiniz. Parlak ve gözü yoran renklerin yerine pastel ve açık renkleri tercih etmelisiniz.İş yerinde size bakan kişi önce kıyafetinizi değil sizi görmelidir.

 Çalışırken göz teması kurmak çok önemlidir. O yüzden sizinle konuşan kişinin dikkatini gözlerinizde toplamalısınız. Göz temasını engelleyecek saç ve aşırı  makyajdan da uzak durmak gerekir.

 Çalışırken giyeceğiniz kıyafetlerde modayı takip ederken bile size yakışandan uzaklaşmadan tercihlerde bulunmalısınız. Kıyafet seçiminde önceliğiniz modadan çok size yakışan kıyafetler olmalıdır.

 İş yerinde ayakkabı seçimine de dikkat etmek gerekir. Ayakkabı seçiminde önceliğiniz rahatlık sonrasında ise kıyafetinize uygunluğu önemlidir.  Ayakkabı seçiminde düz topuklu ayakkabılar yerine en 3-4 cm topuklu ayakkabılar seçmek şıklığınız açısından daha uygun olacaktır.