Chia Tohumu Nasıl Kullanılır?

Chia Tohumu Nedir?

Chia tohumu geçmişten günümüze kadar kullanılan nanegillere ait bir bitkinin tohumudur. En yaygın olarak Meksika ve Guatemala bölgesinde yetişmektedir. ilk olarak Aztekler tarafından kullanılmaya başlayan besin ilerleyen yıllarda ölümsüzlük iksiri olarak bile adlandırılmıştır.

Chia tohumu besin içeriği bakımından çok zengin bir yiyecektir.Yapısında bol miktarda protein  ve lif bulunmaktadır. Günlük alınması gereken protein miktarını 1 kaşık chia tohumu karşılayabilecek değerlere sahiptir. Ayrıca omega-3 bakımından da çok zengin olan chia tohumu beyin sağlığınıza çok faydalıdır.  Ayrıca chia tohumu, ağrılara çok iyi gelir. Bir nevi ağrı kesici özelliğe sahiptir. Eklem ağrılarına faydalı olduğu bilinmektedir. Yüksek lifli yapısı kan şekerinizi de dengeleyeceği için diyette kullandığınızda rahat edebilirsiniz. Chia tohumu yüksek enerjiye sahip oluşu diyet sürecinde sizi dinç, enerjik ve daha dirençli tutacaktır.

Chia Tohumu Nasıl Kullanılır?

Chia tohumu özellikle diyetlerde tercih edilen hatta uzmanlarca tüketilmesi çok tavsiye edilen bir üründür. Minik minik taneler halinde olan chia tohumu en çok kullanım konusunda tereddüt oluşturmaktadır. Fakat chia tohumu değişik hallerde kullanılabilecek bir formdadır.

chia tohumu

Örneğin; chia tohumundan omlet yapabilirsiniz. Akşamdan chia tohumunu su ile ıslatarak sabaha kadar bekletin, sabah uyandığınızda koca bir bardak chia tohumu ile karşılaşacaksınız. Yumurta ile çırparak dilediğiniz baharatları ekleyerek çok lezzetli ve tok tutan bir omlet yapmış olursunuz. Ben yumurta sevmiyorum diyorsanız chialı salata deneyebilirsiniz. Chia tohumunu akşamdan ıslatıp sabah kadar bekletin. Kase içerisine istediğiniz yeşil yapraklı sebzeleri doğrayın. 1 dilim az yağlı peynir ve chianızı ekleyin. Dilerseniz 1 adet  doğranmış domates ekleyerek renklendirin. Salatanız hazır olacaktır.

chia tohumlu omlet

Chia tohumu konusunda zahmetli olduğunu düşünüyorsanız sizin için önerim Chia Tohumu Seti. Bu set içerisinde bulundurduğu çay , shake tozu ve chia tohumları şeklinde 3 ayrı ambalajdan oluşan bir kutudur.İrem Derici ile ün kazanan bu ürün, ünlü şarkıcıya 25 kilo verdirerek harika bir görünüme ulaşmasını sağlamıştır. İrem Derici chia tohumu seti kullanarak verdiği kilolar sonrasında 32 bedene düşerek sahnelerine devam etmektedir.

Chia Tohumu Seti Nasıl Kullanılır?

chia tohumu seti

Chia tohumu seti içerisinde yer alan Chia Tea; günde 2 adet kullanılması önerilen süzen poşet çay şeklinde üretilmiştir. İçeriğinde bitkisel karışım ve chia tohumu bulunmaktadır. Ara öğünlerinizde 1 adet süzen poşeti 1 fincan çay içinde 3-5 dakika demleme süresinde demleyerek tüketebilirsiniz. Chia Shake ürününü günde 1 yemek kaşığı kullanmanız yeterli olacaktır. 1 yemek kaşığı shake tozunu 1 su bardağı süt ya da 1 su bardağı ayran içerisine ekleyerek çalkalayınız ve homojen bir karışım olduktan sonra  tüketebilirsiniz. Chia Seeds; günde 1 yemek kaşığı kullanılması tavsiye edilen bir üründür. 1 kase yoğurt, 1 su bardağı su ya da 1 su bardağı süt içerisine eklenerek bekletilir. İstenilen kıvama geldiğinde tüketilir.

Chia Tohumu Setini Nereden Bulabilirim ?

Hızlı kargo gönderim imkanları ile birlikte Ankara, İzmir, Sinop, Bursa, Malatya, Kars, Adıyaman, İstanbul ve diğer tüm şehirlerimizden en kısa sürede temin edebilirsiniz. Türkiye’nin her noktasından istediğiniz gibi bu ürünü sipariş yöntemiyle alabilirsiniz.

Chia Tohumu Setini Avrupa’da Nereden Bulabilirim ?

Tüm yurtdışı ülkelerine en kısa sürede kargo talimat özellikleri ile birlikte Amerika, İngiltere ,Fransa,Almanya(Germany), Lüksemburg(Luxembourg), Sırbistan(Sırbia), Makedonya(Makedonia), Hollanda(Nertherlands) ve daha birçok Avrupa ülkelerinden sipariş verebilir ve kısa bir sürede Chia Tohumuna sahip olabilirsiniz.

Bize bu kelimelerden ulaştınız : Chia tohumu , Chia tohumu zayıflatır mı , Chia tohumu nedir, Chia tohumu nasıl tüketilir, Chia Tohumu nereden temin edilir, Chia tohumu zayıflatıcı , Zayıflama ve diyet , zayıflama , nasıl zayıflayabilirim, Chia ile zayıflama , chia çayı , chialı shake , chia shake , Chia set  , chia tohumu seti

Ürün Seçiniz


Teslimat Bilgileriniz
Ad Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta
Teslimat Adresi
Ülke
Şehir
İlçe
Sipariş Notu

Ödeme Yapınız
Kredi Kartı İle Ödeme
Kart Sahibi
Kart Numarası
Son Kullanım Tarihi
CVC

Mesafeli Satış Sözleşmesini Okudum ve Kabul Ediyorum. Bu bilgiyi göndererek, yukarıda vermiş olduğum bilgiler doğrultusunda benimle iletişime geçme yetkisini vermiş bulunuyorum. Bu web sayfasının Gizlilik Politikasını kabul ediyorum.