Cilt Bakımınız için Bunlara Dikkat Edin?

Nasıl göründüğümüzü, kendimizi nasıl hissettiğimizi ve kaç yaşında gösterdiğimizi sağlayan cildimiz bu nedenle hepimiz için son derece önemlidir. Özellikle ciltleri konusunda biraz daha hassas olan bayanlar bu nedenle cilt bakımlarını ihmal ettirmeden yaptırırlar. Belirli aralıklar ile cilt bakımlarını yaptıran bayanlar daha dinç, genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için hem maddi anlamda hemde zamanlarından oldukça fazla ödün verirler.

Erkeklere nazaran ciltleri konusunda daha dikkatli olan bayanlar fakat bazı yanlış uygulamalar ile cilt sağlığını hem tehlikeye atar hemde sağlıklı bir cilde sahip olmaz. Özellikle gün içerisinden yapılan bu yanlışlar ne yazık ki birçok bayanın istediği cilde kavuşamamasına neden olmuştur. Bu nedenle belirli aralıklar ile cilt bakımı yaptırmanın önemli olduğu kadar gün içerisinde yapılan bu yanlışları düzeltmekte oldukça önemlidir.

İşte gün içerisinde yapılan ve cilt sağlığını tehlikeye atan bazı yanlışlar:

– Cilt sağlığı için belkide en önemli konu cilt temizliğidir. Gün içerisinde birçok maddenin yüzümüzle temas etmesi ve yüzümüze yerleşmesi birçok cilt problemi ile karşılaşmamıza neden olmaktadır. Bu nedenle gün sonunda cilt temizliğini yapmayı ihmal etmeyin.

– Bunun dışında diğer bir önemli konu ise kullanılan kozmetik ürünleridir. Ucuz ve kalitesiz olan cilt bakım ürünleri ya da kozmetik malzemeleri cildinizin bozulmasında ki en büyük nedenlerden biridir. Kozmetik ürünlerini ve diğer ürünlerinizi seçerken güvenilir markalardan ve cilt yapınıza uygun olan ürünlerden yana kullanmayı ihmal etmeyin.

– Cildinizin zarar görmemesini ve akne, sivilce gibi kötü görünümlü cilt sorunları ile karşılaşmamak için mutlaka gece yatmadan önce makyajınızı çıkarmayı ihmal etmeyin. Gün sonunda makyajınızla uyumanız cilt gözeneklerinin tıkanmasından dolayı nefes alamamasına ve bir süre sonra sivilce oluşumuna neden olmaktadır. Bu nedenle makyajınızı çıkardıktan sonra tonik ile temizleyebilir ya da nemlendirici krem sürerek uyuyabilirsiniz.

– Gün içerisinde üst üste makyaj yapmayın. Bu şekilde cildiniz hava alamayacaktır. Makyajınızı temizledikten sonra tekrar yeni bir makyaj yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

– Hafta en az 1 sefer besleyici ve canlandırıcı özelliği olan maskeleri cildinize uygulayın. Bunun dışında doğal ürünler ile evde kendiniz de bazı maskeler yaparak cildinize uygulayabilirsiniz.

– Özellikle yaz aylarında dışarı çıkmadan önce mutlaka yüzünüze güneş koruyucu sürün ve daha sonra dışarı çıkın. Aksi taktirde ilerleyen yaşlarda hem kırışıklık hemde güneş lekeleri ile mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

cilt bakımı, evde cilt bakımı, cilt bakımı nasıl olmalı, sağlıklı cilt, cilt bakımı için ne yapmalı, doğal cilt bakımı, cilt bakımı yanlışları, yanlış kozmetik ürünleri, hangi kozmetik ürünleri sağlıklı, sağlıklı kozmetik ürünleri, akne, sivilce, sivilce nasıl olur, sivilce nasıl geçer, sivilce izleri nasıl geçeri, cilt bakımı nasıl olmalı