CİLT MASKELERİ NASIL UYGULANIR?

Cilt Maskesi Uygularken Nelere Dikkat Edilmeli

 Her kadın yaşı ne olursa olsun güzel ve canlı bir cilde sahip olmak ister. Çünkü her kadının doğasında güzel görünme arzusu vardır. O yüzden her kadın cilt bakımı  mutlaka bir şeyler yapmaya çalışır. Maskeler ise her kadının cilt bakımı için tercih ettiği ürünlerin başında yer alır. Maskeler cildimizin beslenmesini ve canlanmasını sağlarlar.

 Maskeler  cildimize uyguladığımız andan itibaren cildimizde etkini hemen görebileceğimiz ürünlerdir. Bazen bu maskeleri kendimiz hazırlar bazen de satın alırız. Cildimize maske uygulamanın da püf noktaları  ve dikkat edilmesi gereken noktaları vardır.

 Maskeyi hazırlarken veya alırken  mutlaka cilt tipimize uygun bir maske olmasına özen göstermeliyiz.

 Maske uygulamasına başlamadan önce mutlaka cildimizi temizlemeliyiz, yani cildimizde herhangi bir nemlendirici ürün ve makyaj olmamalıdır.

 Maskemizi sürerken boynumuzdan başlayarak çene ve yüzümüze doğru parmaklarımızla cildimize yedirmeliyiz.

 Maske sırasında konuşmak bilmeden yaptığımız bir yanlışlıktır. Maske sırasında yüzümüz gerilir konuşarak   bu gerilen cildimizde yeni çizgilerin oluşumuna neden oluruz.

 Maskenizi ciltte tutma süresi de önemlidir bu süre 20 dakikayı geçmemelidir.

Maskeyi temizlemekte maske yapmak kadar önemlidir. Maskeyi çıkartırken cildimizi ovarak değil, ılık su yardımıyla narince yıkayarak çıkarmalıyız.

Her maske sonrası cildimize uygun nemlendiriciyi kullanmayı alışkanlık edinmeliyiz