CİLT SORUNLARINA DOĞAL ÇÖZÜMLER

 CİLDİMİZ İÇİN PRATİK ÇÖZÜMLER

 Cilt sorunlarıyla doğal yöntemlerle savaşmak günümüzde oldukça tercih edilen yoldur. Doğal evde hazırlanabilecek kürler kozmetik ürünlerine oranla daha fazla tercih edilmektedir. Bende cilt problemlerime karşı doğal kürlere başvuranlardanım. Ve neticede cildime zarar vermeden sorunlardan kurtulabiliyorum. Şimdi tarifini vereceğim birkaç kolay kürle sizlerde sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Sivilce İzleri İçin:
Kullanılacak Malzemeler:
Bir çorba kaşığı pudra
Bir çay kaşığı kabartma tozu
Bir çay kaşığı limon suyu
Bir çay kaşığı tatlı badem yağı
Hazırlanışı: Tüm malzemeler temiz bir kapta karıştırılır. Daha sonra göz çevresi dışında yüze sürülür. 15 dakika bekletilir. Ovarak çıkartılmalı.

Onarıcı Maske:
1 adet limon
3 çorba kaşığı bal
15 gram gliserin
Hazırlanışı: Limon suyuyla bal hızlı hareketlerle karıştırılır. Gliserin ilave edilir ve özlü bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır.

Göz Altları İçin Patates:
Göz altında oluşan koyu halkalar kabus olmaktan çıkabilir. Genetik, yorgunluk, stresin işareti olabilecek göz altındaki koyu halkaların görünümünü azaltmak için rendelenmiş çiğ patatesi tülbente sarın ve göz kapaklarının (göz altları da dahil olmak üzere) üzerine koyarak 15-20 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.

Yorgunluk İçin Formül:
Kullanılacak malzemeler:
1 şişe maden suyu
Yarım limon
3 yemek kaşığı bebek yağı
Hazırlanışı: Maden suyu bir kaba boşaltılmalı ve içine yarım limon sıkılmalı. Karışıma 3 yemek kaşığı bebek yağı da ilave edilip iyice karıştırılır. Karışımı bir sprey şişeye boşaltın. Cilde eşit bir şekilde püskürterek uygulanır.