CİLT TEMİZLİĞİ İHMAL EDİLMEMELİ

Güzel Bir Cilt İçin Cilt Temizliği Çok Önemli

 Ünlü bir kozmetik firmasının satış direktörü Avrupalı kadınların daha çok cilt bakım ürünleri alırken Türk kadınlarının makyaj malzemesi almak için daha fazla para harcadıklarını söylemişti. Gerçekten de cilt temizliğine gereken önemi vermiyor muyuz? Cildimizi yanlış ürünlerle mi temizliyoruz?

Cilt Temizliğinde Özel Ürünler Kullanılmalı

 Cildimiz her gün pek çok dış etkiye maruz kalıyor. bir de makyaj kalıntıları eklenince cildin nefes alması imkansız hale geliyor. Nem kaybı hücrelere zarar veriyor. Tüm bunların sonucunda akneler, lekelenmeler oluşabiliyor. Cilt pürüzsüzlüğünü yitiriyor. O yüzden gece yatmadan önce cilt mutlaka temizlenmelidir ve bu temizlik sabunla yapılmamalıdır. Sabun içeriğinde yağ asitleri olsa bile kurutucu bir üründür. Kostik denen bir madde içerir ve bu da cilde zarar verir.

 Cilt temizliğine başlarken öncelikle cilt tipine uygun bir tonik ya da temizleyici kremle cildin yüzeysel temizliği yapılmalı ve makyaj silinmelidir. Bunun için badem sütü de kullanılabilir. Daha sonra köpüren bir temizleyici jel ile yüz yıkanır ve derinlemesine temizlenir. En son nemlendirici bir gece kremi sürülür ve cilt bakımı tamamlanmış olur.

Cilt Bakımında Olmazsa Olmaz 7 Madde İçin Tıklayın..