DAHA GÜR VE UZUN KİRPİKLER İÇİN

 Dolgun ve Uzun Kirpikler İçin

 Kirpikleriniz istediğiniz gibi uzun ya yada gür değil mi? Üzülmeyin doğal yağlar kirpiklerin uzamasını ve gürleşmesini sağlayabiliyor. Kirpikleriniz dökülüyorsa buna da çözüm yine bazı doğal yağlarda. Size sunacağım birkaç kürle daha uzun ve gür kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Kirpikleri Uzatmak İçin

FORMÜL 1:

Malzemeler:

1 çorba kaşığı badem yağı

1 tatlı kaşığı soya yağı

1 tatlı kaşığı buğday özü yağı

1 çay kaşığı lanolin

3’er adet ceviz ve fındık

Hazırlanışı ve kullanımı:

 Badem yağı, buğday özü yağı ve soya yağını bir kaba koyun. İçine ceviz ve fındıkları da koyun. Bu karışımı kısık ateşte 10 dakika ısıtın ve sonra süzün. Süzerken içine lanolini ekleyin. Karışımı küçük bir cam kavanoza koyun, her gece yatmadan önce bir pamuk yardımıyla hafifçe kirpik diplerine sürün.

FORMÜL 2:

Malzemeler:

1 çay kaşığı hint yağı

12 gram kakao yağı (1 yemek kaşığından biraz az)

1 bardak su

Hazırlanışı ve kullanımı:

 1 barak su kaynatılır, içine hint yağı ve kakao yağını ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın. Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemi kirpik kökünden uca doğru uygulanır.

Kirpikleri Gürleştirmek İçin

Malzemeler:

Hint yağı

Badem yağı

 Hazırlanışı ve kullanımı:

Eşit miktarda hint yağı ve badem yağı bir şişede karıştırılıp 15 gün boyunca yatmadan önce kirpiklere dipten uca doğru sürülür. Karışımı gözlerinize kaçırmamaya dikkat edin.