Dereotu Yağı (Balen) Nedir ? Faydaları Nedir ?

Dereotu Yağı (Balen) Nedir ?

Dereotu yağının faydaları oldukça fazla olan bir yağdır. Bir çok alanda kullanımı bilinen dereotu yağı oldukça faydalı bir yağdır. Nasıl Sipariş Verebilirim ?

Dereotu yağı ; latince adı anethum gravolens olan dereotu bitkisinden distilasyon yöntemi ile elde edilmiş bir yağdır.

İçeriği ; dereotu bitkisinden distilasyon yöntemi ile elde edilir. İçeriğindeki d-karvon dillapiol eugenol limoen terpiden miristisin maddeler bulunur

Nasıl Kullanılır ; karın ağrısı , ateşli hastalıkta , bademcik ağrılarında , mesane ağrılarında ve kaşıntılarda idrar yolları rahatsızlığın da kullanımı bilinmektedir. Ağızdan alınabileceği gibi haricende kullanılabilir.

İçeriğindeki d-karvon dillapiol eugenol limoen terpiden miristisin maddeler bulunur. Antibakteriyel antioksidan ansipetik ve antispazmotik özellikleri vardır.

Ayrıca quercetin gibi önemli flavonoidleri  içerdiğinden antioksidan olarak da görev yaptığı için vücuttaki serbest radikallerin oksidatif stres damar ve kalp rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olur.

Dereotu Yağı Başlıca Faydaları

  • Dereotu yağı başımızın belası kara sinek ve sivrisinek pirenin uzaklaşmasına yardımcı olur.
  • Isıtıcı ve mentollü bir yağdır. Ağrılı bölgeyi ve kas gevşetmeye yardımcı olur.
  • Dereotu yağı yağlı ciltler için kullanımı bilinmektedir. yağlı ciltleri düzeltmeye ve sıkılaştırmaya yardımcı olur.

Balen ayrıcalığı ile balen dereotu yağı oldukça faydalı bir yağdır. Dereotu yağının faydaları aynı dereotu gibidir. Ve dereotu yağı da son zamanlarda sıkça tercih edilen bir yağdır. Sizde balen dereotu yağı ile dereotu yağının faydalarından yararlanabilirsiniz. Balen dereotu yağı son zamanların en sık tercih edilen ürünlerindendir. sizde ürünümüz balen dereotu yağını deneyebilirsiniz.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; dereotu yağı faydaları , dereotu yağı nedir , dereotu yağı nasıl kullanılır , dereotu yağı nereden bulurum , dereotu yağı , balen dereotu yağı içeriği , balen dereotu yağı sipariş ver , balen dereotu yağı , balen dereotu yağı kullanımı