Diyet İle Spor Yapın !

meyve_kadin_450Zayıflamak ya da ideal kiloya ulaşmak için, ilk akla gelen yöntemler bilindiği üzere diyet ve spordur. Ama bunların bilinçli şekilde yapılması çok önemlidir. Gelen sorular arasında ise diyet mi daha çok zayıflatır yoksa spor mu sorusunun cevabı ise aslında bilinmesi gereken en önemli cevaptır. Çünkü ikisi de aynı oranda insan sağlığına ve zayıflamaya faydası vardır.

Eğer sadece diyet ile kilo vermeye çalışırsanız, kalorilerin fazla kısıtlanması sebebiyle, vücutta yağ ile beraber, kas kaybı da gerçekleşir. Yapılan çalışmalar tek başına yapılan diyet ile verilen kilonun %75 yağ dokusu kaybı %25 ise kas ve su kaybı olduğunu gösteriyor. Kas dokusu metabolizmayı hızlandıran bir dokudur. Kas kaybı ile metabolizma yavaşlar, diyet sonrasında hızlı kilo almaya başlarsınız. Kilonuzu korumanız zorlaşır.

Sadece egzersiz ile kilo vermeye çalışırsanız, beslenmeyi düzene sokmadan bu durum mümkün değildir. Uygun olmayan aşırı egzersiz programlarına uzun süre devam edilemediği için, spor bırakılınca fazla miktarda kilo alınıyor.

Diyet ve egzersiz beraber yapılınca ise aşırı egzersize gerek kalmıyor. Haftada 2-3 defa yapılacak egzersiz yeterli oluyor. Böylece egzersizi yaşam tarzı haline getirmek kolaylaşıyor. Verilen kilo yağ dokusundan oluyor. Yapılan araştırma sonucuna göre tek başına yapılan diyetle, verilen kilonun %25’i kas dokusuyken, egzersizle beraber olunca bu kayıp %5’lere düşüyor. Doğru egzersiz  ve beslenme ile kas dokusunda artış sağlanarak metabolizma hızlanıyor.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Diyet ve spor, spor ile kilo verme, diyet ile kilo verme, diyetisyenler, diyet önerileri, diyet hataları, diyette besinler, diyet ile kilo kaybı, kilo kaybı ve spor, düzenli beslenme, düzenli beslenme metotları, kilo verme önerileri, kilo kaybı ve beslenme, beslenme düzensizliği, doğru beslenme, diyet ve zayıflamak