DİYET YAPMADAN NASIL KİLO VERİLİR ?

Diyetsiz Kilo Verme

 Bir kaç kilo fazlanız mı var. Ama size diyet yapmak zor mu geliyor ? Yada diyet yapabilecek bir ortamda değilmisiniz ? O zaman diyetsiz de kilo verebilirsiniz 🙂 Yalnızca aşağıda ki vereceğimiz bir kaç öneriyi uygulayarak ve dikkat ederek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca sağlıklı bir vücuda da sahip olmuş olursunuz.

 İlk kuralımız kahvaltı yapmak.Sakın kahvaltı besinini atlamayın. Zaten vücut uyurken uzun süre kalori yaktığı için kaloriye ihtiyacı oluyor. Fakat siz vücuda kalori vermeyince vücut çalışma hızını yani metabolizmanızı yavaşlatıyor. Bu yüzden 1 kalori yakayım derken 5 kalori yakmaktan oluyorsunuz. Hatta üstene daha çok kalori alıyorsunuz. Bunlar da size kilo olarak geriye dönüyor.

 Çok yağlı yemeyerek de kilo verebilirsiniz. Bu tam olarak diyete girmiyor. Mesela yağsız süt için ya da yağsız yoğurt yiyin. Tabi kızartmanın üstüne yağsız yoğurt koymaktan bahsetmiyoruz 🙂

 Besinleriniz de çorbayı sıklıkla tercih edin. Çorba hem doyurucu hem de az kalorilidir. Ana yemekten önce 1 kase çorba içerek ana yemekte daha az yemenizi sağlayabilirsiniz.

 Az ama sık yemek yiyin. Bu sayede vücudunuz uzun süre aç kalmayacak. Vücudunuz uzun süre aç kalmadığı içinde yemeğe biran da abanmayacaksınız ve bu sayede aşırıya kaçmamış olacaksınız.

Gece yemeklerini de mümkün olduğunca kesin. Gece yediğiniz yemekler size doğrudan kalori olarak geri döner. Çünkü o saatte kalori yakımı yavaştır. Bu yüzden gece yemeklerini kesmeye çalışın.