Diyete Vakti Olmayanlar için Öneriler

Diyete vaktim yok  diyenler bu öneriler sizin için. Özellikle zamandan şikayetçi olanlar. İş, ev, çocuk temposu ile vakit bulamayanlar bir türlü diyete başlayamadıklarını başlasalar dahi sadık kalamadıklarından bahsederler. Aslında yapmanız gerken çok basit. Bu önerileri dikkate alarak ideal kilonuza ulaşmanız mümkün üstelik bir diyet programı uygulamıyorsunuz. Sağlıklı yiyecekler ile hem ideal kilonuza kavuşacak hem yanlış beslenme alışkanlıklarınızı düzenli hale getirebilirsiniz.

1- Abur cuburlarınızı mutfağınızda bulundurmamaya çalışın

Kilo vermek ya da ideal kilonuzu korumak istiyorsanız öncelikle abur cuburlardan uzak durmalısınız yani abur cuburlara mutfağınızda yer vermeyin. Çekmecelerdeki cipsler, çikolatalar, kekler, bisküviler hem sağlıksız atıştırmalıklar hemde kilo almanıza sebep olan yiyeceklerdir. Kilo kontrol sürenizde bu yiyecekleri ortadan kaldırın.

2- Sağlıklı yiyecekleri gözünüzün önünde tutun

Abur cuburları mutfağınızdan kaldırdıysanız sıra sağlıklı olan besinleri görebileceğiniz yere koymak olacaktır. Örneğin buz dolabınızın ön raflarında yoğurt koyabilirsiniz. Yada mandalina, elma, portakal, kivi gibi meyveleri dolapta tutmak yerine masanın üzerine koyabilir ve abur cubur yerine tüketebilirsiniz. Bu sayede düşük kalorili atıştırmalıklarınız olmuş olacak.

3- Spora gitmeyi bir yerlere not edin

Eğer çalışıyorsanız ofisteki ajandanıza yada evdeyseniz buzdolabının üzerine nor edeceğiniz spor ya da egzersiz hareketleri göz önünde olacağı için sizi daha çok motive edecektir.

4- Sağlıklı ve çabuk pişirebileceğiniz yemekler tercih edin

Kilo kontrolünün altın kuralından biridir sağlıklı beslenme. Bu nedenle dışarıdan sipariş ettiğiniz yemekler her ne kadar sağlıklı görünsede içerisinde bulunan yağ, tuz mikatrını bilmediğiniz için pek masum değillerdir. Bu nedenle evde pratik sağlıklı yapabileceğiniz yemek tarifleri öğrenerek tüketmeniz sizin için daha yararlı olacaktır.

5- Şeker ve kahveden uzak durun

Kendimizi yorgun hissettiğimizde hemen kahve içmek isteriz ya da kan şekerimizi bahene ederek tatlı tüketme girişiminde bulunuruz. Kahve çabuk acıkmanızı sağlar bu nedenle olabildiğince kahveden uzak durun. Kahve ve tatlı yerine yoğurt, meyve ya da süt tüketebilirsiniz.

6- Atıştırmalık istiyorsanız bunları tüketin

İlla canınız atıştırmalık bir şeyler isterse yağlı ve kalorili yiyeceklerden çok badem, fındık, kayısı kurusu, incir kurusu gibi besinleri cebinizde ya da ofiste çekmecenizde bulundurabilirsiniz. Hem enerji verecek hemde sağlıklı olması nedeniyle kilo kontrolünüze yardımcı olacaktır.

7- Öğünlerinizi daha önce hazırlayın

Dışarıdan ya da işten geldiğinizde yorgun olabilir bu nedenle öğününüzü geçiştirir ya da dışarıdan bişiler söylemek istersiniz. Bu oldukça yanlış bir harekettir bu gibi durumlarda sağlıklı öğünlerinizi daha önce pişirerek buzdolabında bekletebilirsiniz.

8- Evinize yakın spor merkezini tercih edin

Eğer imkanınız var ise spor merkezine giderek düzenli olarak spor yapmayı alışkanlık haline getiri. Spor salonunuzu evinize yakın tercih ederseniz spor yapmak için bahene üretmek ya da zaman yok demezsiniz. Eğer spor salonuna maddi anlamda gücünüz yetmez ise kendinize bir egzersiz programı oluşturarak gün içerisinde mutlaka uygulayın. Ne kadar çok hareket o kadar çok kalori harcamak demektir.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

diyet, diyet önerileri, ideal kilo kontrolü, kilo kontrolü için ne yapmalı, sağlıklı beslenme, diyet yapmadan kilo kontrol, zamanı olmayanlara kilo kontrol, kilomu nasıl kontrol edebilirim, bölgesel yağlanma, fazla kilolar