Doğal Malzemelerle Sonbaharda Sağlıklı Kilo Verin

Kaç kilo olduğunuzun önemli değildir. Önemli olan vücudunuzdaki yağ, kas, mineral, su ve protein oranlarıdır. Sonbaharda sağlıksız kilo verilmesi vücudunuzda bazı problemlere yol açacaktır. Saç dökülmesi, enfeksiyon hastalıkları, yorgunluk, depresyon, kabızlık, cinsel performansta azalma, düşük şeker, düşük tansiyon, unutkanlık gibi bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Hem sağlıklı beslenmek hem de kilo vermek istiyorsanız öncelikle diyet yapmak için doğru zamanda mısınız, aile doktorunuzla görüştünüz mü ve gerekli kan tahlillerinizi yaptırdınız mı?

Doğal Malzemelerle Sonbaharda Sağlıklı Kilo Verin

Dökülen saçlar için susam yağı, tatlı badem, hint yağı, deksapentol etken ve E vitamini ampülünden oluşan bu formül saçlarınızın ihtiyacı olan bakımı yaparak sağlıklı ve güçlü olmasını sağlayacaktır. Bir kase içerisine 1 tatlı kaşığı susam yağı, yarım tatlı kaşığı badem yağı, yarım tatlı kaşığı hint yağı, 2 ampül deksapentol etken maddesi ve 2  ampül E vitamini ampülünü karıştırın. Bu karışımı buharda tutulmuş ve yumuşamış saça ılık olarak uygulayın. Parmaklarınızla saç köklerinize masaj yaparak iyice yedirin. 1 saat bekledikten sonra ılık suyla ve yumuşak bir şampuanla hafifçe yıkayın.

Akşam yemeklerini biraz daha erkene çekin. Kivi, taze maydanoz, sivri biber, limon, taze  domates tüketmeye özen gösterin. Maden suyu tüketmeye bakın. Bazik yapıda olan maden suyu sindirimi rahatlatacaktır. Ayran ve doğal meyve suları tüketin. Bu diyetin en önemli yardımcılarından biri günde 7-8 çay fincanı su tüketmektir. Ihlamur, adaçayı, mate, kuşburnu, rezene, zencefil, beyaz çay, kekik çayı gibi çaylar içmeye özen gösterin.