Doğal Yöntemlerle Saç Rengi Açma İşlemi

Bazen Saçlarımızı değişiklik yapmak isteriz ancak kuaförlerden ve açma işlemlerinin yıpratıcılığından hep korkarız. Aslında evimizdede hiç kuaföre gitmeden saç rengimizi bir kaç ton açmamız mümkün. Peki ama nasıl ?

PAPATYA SUYU; Sanırım evde saç açma işlemlerinin en başında ve herkesin bildiği papatya suyu alıyor. Papatyaları bir süre suda kaynatıp su ılıdıktan sonra saçımızın tamanına sürüp güneşte bir süre bekleyerek saç rengimizi  yavaş yavaş açabiliriz.bitki

BİRA: Sanırım biranın saç rengini açıcı özelliğini bir çoğumuz bilmiyoruz ve sanırım enteresanda geliyor bize. Ancak biranın saç rengini açıcı bir özelliği mevcut. Birayla saçımızın tamamını ıslatıp hemen güneşe çıkıp 1-2 saat güneşte bekleyerek saçımızın rengini açabiliriz.

LİMON: Taze yeni sıkılmış limonu yarı yarıya sulandırıp saç diplerimize değdirmeden saçımızın tamamına sürelim ve hemen güneşe çıkalım. yine 1-2 saat güneşte bekleyelim ve böylelikle saç rengimiz açılacak. Yanlız burada önemli nokta kesinlikle saç diplerimize limon suyunu değdirmememiz gerektiğidir. Çünkü saç diplerimizi kabartabilir.Uzun-İri-Dalgalı-Sarı-saç-rengi

ZEYTİNYAĞI; Zeytinyağının saçı güçlendirdiğini hepimiz biliriz ancak zeytinyağının birde saç rengini açma özelliği vardır. saçlarımıza zeytinyağını güzelce sürüp tarayıp güneşte 1-2 saat beklediğimizde saç rengimiz açılacaktır.

BAL: Temizleme işleminde biraz zorlanabilirsiniz ancak bal’ı direk hiç sulandırmadan nemli saçınıza sürüp 2 saat bu şekilde beklediğinizde bal saç renginizin açılmasına yardımcı olacaktır.