DÜĞÜN HAZIRLIKLARI İÇİN NELER YAPILMALI

Düğün Hazırlıkları

Hemen her gencin hayallerini süsleyen düğünler son derece önemli ve meşakkatli bir emeğin ürünüdür. Düğün yapacak kişilerin öncelikle düğün tarihlerini belirlemeleri gerekmektedir. Günü belirledikten sonra öncelikle nikah işleri halledilmelidir. Nikah tarihi alındıktan sonra nikah şekerleri ayarlanmalıdır. Gelin ve damadın en çok ilgilendiği ve belki de düğünün en önemli konusu olan gelinlik ve damatlık yani kısacası düğün öncesi alışveriş tamamlanmalıdır.bade-iscilin-dugun-hazirliklari-_31052013124220

Düğün günü belirlendikten sonra davetiyeler gelin ve damadın ortak zevkine göre seçilmeli ve davetlilere dağıtılmalıdır. Kına gecesi için alışveriş yapılmalı ve kına gecesinin yapılacağı mekan ayarlanmalıdır. Kına gecesinin ardından düğünün yapılacağı mekan ve düğün yemekli ise düğünde ikram edilecek yemekler, düğün pastası ayarlanmalıdır. Düğün öncesi gelin ve damadın bu anları ölümsüzleştirmeleri için düğün fotoğrafçısı ayarlanmalıdır.

Düğün hazırlıkları içerisinde önemli konulardan biriside düğünden sonra çiftlerin yaşayacağı evdir. Ev ayarlanmalı ve evin mobilya, beyaz eşya vb. ihtiyaca dayalı bütün alışverişleri yapılmalıdır. Birde düğün günü için gelin ve damada kuaför ayarlandıktan sonra gelin arabası süsletilmelidir. Bütün bunlar halledildikten sonra eş dost ile düğününüz için belirlediğiniz mekanda hayallerinizi süsleyen bir düğünle evlenebilirsiniz.