DÜŞÜK YAPAN KADINLARIN TÜKETMESİ GEREKEN BESİNLER

Düşük Yapan Kadınların Beslenmesi

 Düşük yapmak kadınları psikolojik olarak son derece etkilemekte ve düşük sonrası toparlanmada kadınlar hayli zorlanmaktadır. Düşük yapan kadınların vücutlarını toplayabilmeleri için beslenmelere dikkat etmeleri gerekmektedir. Vücutlarını toplayabilecek enerjiyi elde edebilmek için faydalı gıdalar ve vitaminler almaları gerekmektedir.

 Düşük yapan kadınların protein alabilmek için bol bol baklagil ve sebze tüketmesi ayrıca balık, tavuk, et vb. et ürünlerinin tüketimine ağırlık vermesi gerekmektedir. Vitamin alabilmek için de meyve ya da vitamin hapları kullanmalıdırlar. Ayrıca vücudun eski kuvvetine kavuşması içinde süt, peynir, yoğurt, yumurta gibi protein kaynağı besinlerin tüketilmesi kısa zamanda toparlanmanıza yardımcı olacaktır.

Kadınlar için annelik hissi çok büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle çocuklarını kaybeden annelerin psikolojik olarak yardıma ihtiyacı olabileceği gibi beslenme açısından da çevresindekiler tarafından yardıma ihtiyacı bulunmaktadır. Düşük yaptıktan sonra vücut da güçsüzlük meydana gelmektedir yeniden eski gücüne vücudunuzu kavuşturmak ve yeni bir bebek umudu için mutlaka proteinli, vitaminli ve faydalı yiyecekler tüketmelidirler. Sebzelere ağırlık vererek et ürünlerini bol miktarda almalılar.