El Yapımı Dekoratif Yastık Yapalım

Evde Dekoratif Yastık Yapımı

 Değerli hanımlar, bahar geldi ve doğayla beraber evlerimizde renklenmeye, yenilenmeye başladı. Sizler için el yapımı ve dekoratif bir yastık tasarımı hazırladık.

 Güzel bir yastık anında evin görümünü tazeler, yeniler. Ama butikler genellikle dekoratif yastıklar 50 – 100 tl gibi yüksek rakamlarla satılıyor. Çok renkli, dekoratif yastıkları kendiniz yapmak dururken neden para veresiniz ki? El yapımı ürünler kullanmayı sevenler için çok güzel bir tasarım.IMG_3063-300x224

 Dekoratif bir yastık yapabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler; atmayı düşündüğünüz ya da çoktan en üst raflara kaldırmış olduğunuz eski bir yastık, renkli keçe ya da polar parçaları, bir makas ve kumaş yapıştırıcı. Sizler için hazırladığımız kuş desenini kullanarak ya da tercihinize bağlı başka bir desenle keçe üzerine çiziminizi yapın. Keçe üzerine çizeceğiniz şekilleri kesin. Sonra kumaş yapıştırıcı kullanarak keçe parçalarını yastığınızın üzerine yapıştırın. Bir gece kurumaya bıraktıktan sonra güle güle kullanın. El yapımı dekoratif yastığımız hazır.

 

Aşağıdaki desenleri yazdırarak, dekoratif yastık yapımında kullanabilirsiniz.

Desenlerin büyük halini buradan, pdf olarak indirebilirsiniz.

Kuş Deseni 1                                                                                 Kuş Deseni 2