ESMER BAYANLAR NASIL MAKYAJ YAPMALI?

ESMER BAYANLAR İÇİN MAKYAJ ÖNERİLERİ

 Her kadın güzeldir. Fakat önemli olan güzelliği doğru yöntemlerle ortaya çıkarabilmektir. Makyaj da güzelliği ortaya çıkarmak için bayanların en çok başvurdukları yoldur. Ancak doğru şekilde güzelliğinizi ortaya çıkarabilmeniz için ten renginize göre makyaj yapmaya dikkat etmelisiniz.

 Esmer bayanlar sahip oldukları koyu tenleriyle makyaj konusunda en şanslı grup oldukları söylenebilir. Çünkü doğru makyaj tekniklerini ve renkleri seçerlerse, koyu ten makyajı çok güzel gösterir.

Esmer bayanlar için doğru makyaj önerileri:

-Fondöten seçimi oldukça önemli. İki renk fondöten kullanması gerekir koyu tenlilerin. İlk olarak ten renginize uygun koyu bir renk fondöten ve ondan iki ton açık fondöten tercih edilmelidir. Açık renkli fondöteni yüzünüzde aydınlatılmasını istediğiniz yerler için kullanmalısınız. Hatta cildinizde sok ciddi sorunlar yoksa fondöten kullanmamak daha doğru olacaktır.

-Allık seçiminde kahve tonları ve kiremit tonları tercih edilmelidir. Penbe tonları sizi soluk gösterecektir bu yüzden uzak durmalısınız.

-Göz farı olarak göz renginizi de göz önüne alarak her rengi kullanabilirsiniz. Yeşil, kahve, mor, mürdüm ve turuncular gözlerinizin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

-Göz kalemi olarak, siyah ve kahve renkleri tercih edilmelidir.

-Dudaklarınızı kahverengi kalemle çerçevelendirerek pas, şeftali, bakır ve koyu portakal tonlarında bir rujla renklendirebilirsiniz. Pembe ve tonlarından rujlardan uzak durmalısınız.

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}