FAZLALIKLARINIZDAN KURTULUN

Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

 Fazlalıkları olanlar ve bu fazlalıkları sürekli kendisine sıkıntı edenler ya da bir türlü kilo veremiyorum diyenler yapmanız gereken şeyler gayet basit uygulamalardır. Fazlalıklardan kurtulabilmeniz için ilk olarak hareketlenmeniz gerekmektedir. Sürekli vücudunuzdaki kasları çalıştırmanız lazımdır. Bacak, göğüs, karın vb. bölgelerdeki kasları çalıştıracak hareketlerde bulunmalısınız.

 Düzenli su içme alışkanlığı edinerek yağlarınızın yakılmasına yardımcı olun. Ev işleri yapın iş yapmaktan kaçınmayın ve tabi en önemli kural yemek düzeninizi değiştiriniz. Sık yiyin ancak kalorisi düşük besinler tüketin sebze yemeye ağırlık verin ve yemek aralarında yeşil çay, elma tüketimine özen gösterin. Yürüyüşe özen gösterin bacak kaslarınızın çalışabilmesi için günlük en az 30 dakika yürüyüş yapmaya özen gösterin.

 Sağlıklı zayıflamaya dikkat ederek yaz aylarına formda bir görünüm kazanarak girin. Merdivenlerden çıkın yokuşlardan yürüyün kendinizi biraz zorlayarak kısa süre içinde forma girmeniz mümkün olacaktır. Hareketlenmeye başlayın vücudunuzu miskinlikten kurtarın her akşam evinize giderken yürüyerek gitmeye ya da bir durak önce inip bir süre yürümeye özen gösteriniz. Porsiyonlarınızı da düşürdüğünüz takdirde kısa zaman içinde fazlalıklarınızdan rahatlıkla kurtulmuş olacaksınız.