Gece acıkmak istemiyorum!

Gece acıkmalarını önlemek için altın kural!

Bazı veriler ve araştırmalar ortaya koyuyor ki, kilo almanın da dengesiz beslenmenin de gece acıkmaları ve gece yemek yemeleri ile doğrudan bağlantısı var. Bunlar özellikle tatlı ve ağır yemek olarak karşımıza çıkıyorsa bir de cabası!

Peki, bunu nasıl önleyebilirim? Diye soruyorsanız bu konuda en çok tavsiye edilen metot ‘kahvaltı’. Evet, yanlış duymadınız; kahvaltı. Uyandıktan hemen sonra büyük bir bardak su içip kahvaltıyı öyle yapmanın metabolizmayı hızlandıracağına dair veriler mevcut. Kahvaltıda haşlanmış yumurta, yulaf ezmesi, chia tohumu gibi sağlıklı besinler tüketirseniz, kilo vermek son derece kolaylaşacaktır ve gece acıkmaları son bulacaktır.

Zayıflamak için her gün bunu mutlaka yapın

Hareket etmek, egzersiz yapmak, spor yapmak, diyet yapmak deyince aklınıza spor salonları, saatlerce koşmak, yeşillik dolu bir tabak gibi çok uğraş veren şeyler geliyor biliyoruz. Ancak hareket ve egzersiz yapmayı çok basit bir yöntemle rutin hâle getirebilirsiniz. Örneğin aracınız varsa işe giderken uzağa park edip yürümeyi deneyin. İşe başlarken ve iş çıkışı 15’er dakika yürümek bile etkili olacaktır ancak biz daha fazlasını öneriyoruz. Aracınız yoksa da aynı yöntemi ulaşım aracından işyerinizden birkaç durak önce inerek de uygulayabilirsiniz. Tabii ki hareket etmek, egzersiz yapmak kavramları bunlarla da sınırlı değil… Asansör yerine merdiven kullanmak, bir yere gideceğinizde aceleniz yoksa yolu uzatmak da bunlara dâhil.