GELİN MAKYAJINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Gelinlere Nasıl Bir Göz Makyajı Yapılmalı

 Gelinlerde göz makyajı çok önemlidir. İyi bir göz makyajı gelinin gözlerinin güzelliğini son derece iyi ortaya çıkartabilir ve diğerlerinin gözlerini sizden alamamasını sağlayabilir. Ancak gelinler de göz makyajının da bir takım incelikleri ve dikkat edilmesi gereken şeyleri vardır.

Fazla abartmadan normal göz şeklini düzelterek yani göz şekline göre bir makyaj uygulanır. Eğer gözlerin rengi koyu ise koyu tonların tercih edilmesi daha doğru bir seçim olacaktır. Koyu gözlerde etrafı açık olursa göz çok çipil gibi durur ve nokta nokta yani iki tane nokta gözükür yüzde. Onun için şeklini koruyup çok hafif renklerle gelin makyajı yapılması gerekir. Gelin makyajında son derece doğal bir görüntü elde etmek için ama biraz pırıltı birazda renkli renkler kullanılabilir. Ancak bunların göze batmayacak son derece doğal renkler olunmasına dikkat edilmelidir. Mesela gelin eğer hafif kremse hafif bakırımsı tonlar tam beyazsa pembeye kaçan tonlar kullanılmalıdır. Fark edilemeyecek kadar doğal kirpik ilavesi yapılabilir.

 Fazla rimel sürüp top top bırakılmamalıdır. Özellikle buna çok dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca yanaklarda ve yüzde hafif bir pırıltı kullanabilirsiniz. Ancak belli belirsiz bir parlaklık kullanmanız gerekmektedir. Aşırıya kaçıldığında size pek de memnun bırakmayacak sonuçlar ortaya çıkabilir. Ancak bu parlaklık tonunu gözde çok hafif arttırabilirsiniz. Tabi gözde ki parlaklığı da çok fazla abartmamanız lazım. Fakat yine de bu sizin keyfiniz ve istediğinize kalmış birşeydir. Eğer siz kendinizi o şekilde daha güzel, daha çekici hissediyorsanız bu parlaklığı abartabilirsiniz.

Örnek olması açısından sizlere gelin başı modelleri ve makyajlı gelin resimleri foto galerisi oluşturduk. Buyrun Hanımlar Makyajlı Gelinler:)

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}