GELİNLERE YARARLI İPUÇLARI

Gelinler İçin Faydalı İpuçları

Düğün bir kadının hayatındaki en önemli günlerden biri. Tüm gözlerin size çevrildiği bu özel günde güzellik kadar rahatlıkta çok önemli. Düğünün ortasında yorgun bir görüntünün ortaya çıkmaması için bazı hazırlıklar yapmak tüm gününüzü kurtarabilir.

-Düğünden bir gece önce bilmediğiniz daha önce tatmadığınız bir yiyecek yemeyin. Ilık, rahatlatıcı bir duş alıp, ılık bir süt içmek gece iyi bir uyku çekmenize yardımcı olur. Sabah dinç kalkarsınız.

– Düğün heyecanı ile kahvaltıyı ihmal etmeyin, besleyici iyi bir kahvaltı ile günün temposuna daha iyi ayak uydurabilirsiniz.

– O günü nasıl geçirmek istediğinizi, nelere dikkat edilmesi gerektiğini, özel isteklerinizi mutlaka öncesinden nedimenizle eşinizle ve ailenizle konuşun. Bir gelinin düğün günü ayrıntılarla boğuşmaması gerekir.

-Gelin ayakkabılarınızın yanında mutlaka bir babetiniz de olsun ve bunu nedimeniz yanında bulundursun. Düğünün eğlence kısmında kimse gelinin ayakkabılarına bakmaz, siz de rahatça dans edebilirsiniz.

Düğünün temasına göre bir gelinlik seçmeye özen gösterin. Açık havada yapılan bir düğünde çok kabarık, taşıması zor bir gelinlikle rahat edemeyebilirsiniz.

– En önemlisi düğününüzün tadını çıkarın. İnsanları tek tek mutlu etmeye çalışmayın. O gün yuvanızı kuracağınız bilinciyle eşinize odaklanın ve kendi düğününde eğlenemeyen gelinlerden olmayın.