GELİNLİKLERDE RENKLİ KUŞAK MODASI

Gelinliklerde Renkli Kuşaklar

 Vera Wang’ ın geçen seneki koleksiyonundaki gelinliklerde adeta devrim gibi bir yenilik göz çarptı. Bembeyaz moda gelinliklerde siyah kuşaklar gelinliğin modelinden çok kuşakların ön plana çıkmasını sağladı. Daha sonra bu pembe, sarı kuşakları da gelinlikler de görmeye başladık. Tuba Büyüküstün’ ün evlenirken siyah kuşaklı bir gelinlik tercih etmesi de bu modanın ülkemizde de yankı bulmasını sağladı.

 Aslında toplum olarak gelinlerin kırmızı kuşak bağlamasına alışkın olduğumuz söylenebilir. Modern hayatla birlikte gelinler çok istemeseler bile aile büyüklerini kırmamak için kuşak bağlıyorlar ve ilk fırsatta da çıkarmayı tercih ediyorlar.

 Siyah kuşak modası biraz da bu yüzden Türk gelinlerine yabancı gelmedi. Yine de ileride düğün fotoğraflarına bakarken “ben bunu niye yapmışım, pek de sakil görünüyormuş” gibi bir duyguya kapılmamak için bu trendleri uygularken iyice düşünmek gerekiyor. Özellikle bizdeki kırmızı kuşak geleneğini düşünürsek siyah ve renkli kuşaklar çok mesajvari durabilir.

 Eğer trendleri takip eden, çevrenizde yenilikçi kişiliğinizle tanınıyorsanız tercihinizi renkli kuşaklardan yana yapabilirsiniz. Renkli kuşakların gelinlere gotik bir hava kattığını da göz önünde bulundurmakta fayda var, takı ve saç stili de bu havaya uygun olarak belirlenebilir.

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}