GÖBEĞİNİZDEN KURTULMAK İÇİN EGZERSİZ HAREKETLERİ

 Bazı Aerobik ve Fitness Hareketleri

 Göbeğiniz var ne yaparsanız yapın kurtulamıyor musunuz? Siz de göbeğinizden kurtulup fit bir görünüme sahip olmak istiyorsanız size yardımcı olabilecek önerilerim var. Diyet yapmaya çalışıyor ama başaramıyor musunuz ya da yaptığınız diyetlere rağmen göbeğinizden kurtulamıyorsanız spor zamanı. Göbeğinizden kurtulmanıza yardımcı olacak egzersiz hareketleri:

Ön Karın Kaslarını Çalıştırmak İçin:

 Sırt üstü uzanın ve bel çukurunu korumaya çalışın. Karın kaslarınızı biraz zorlayın, onları çalıştırın ve zorlama ile o bölgedeki yağ yakımının hızlanması sağlanır. Fazla zorlamadan 10-15 kez tekrarlayın.

Karın Bölgesini Çalıştırmak İçin:

Derin nefes alın, nefesinizi verirken ellerinizle ayaklarınıza doğru uzanmaya çalışın. Bu hareket 15 kez tekrarlayın.

Bel çukurunu muhafaza ederek sırtüstü uzanın. Ellerinizle poponuza güç verin. Karın kaslarınızı çok iyi çalıştıracak bir harekettir.

İki bacağınızı birlikte yere paralel olacak biçimde kaldırın. Önce derin nefes alın ve bir bacağınızı göğsünüze yaklaştırın, nefes verirken bu bacağınızı geri iterken diğer bacağınızı göğsünüze çekin. 15 kez bu hareketi tekrarlayın.

Mekik Hareketi:

Dizleriniz bitişik ve ayaklarınız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elimizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnınız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapın.

Sopalı Hareket:

Bir sopayı ense kökümüze alıp iki elinizi geçirin. Ayaklarınızı yere sağlam basıp hızlı bir şekilde sağa ve sola doğru kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakika bu hareketi yapın. Bu hareket karnın yan taraflarındaki kasların şekillenmesini ve göbeğin erimesini sağlar.

Bu hareketlerinin yanında yemenize de dikkat ederseniz kısa sürede göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.