Göbek Bölgesini Eritmeye Yardımcı Kür Tarifleri

Bay-bayan birçok kişi fazla kilolarından ve bunun verdiği olumsuzluklardan şikayetçi olurlar. Fazla kiloların dışında hem bayanların hemde erkeklerin belirgin bir şekilde oluşan göbek yağlanması problemi vardır. Herkesin ortak problemlerinden biri haline gelen göbek yağlanması kişilerin ne kadar ideal kilosunda olursa olsun fazla kilolu görünmelerine neden olmaktadır. Bu nedenle ideal kilonuza ulaşmak ve formunuzu korumak için mutlaka göbek bölgesinde ki yağlanma problemini çözmeniz gerekmektedir.

Özellikle hareketsiz kalmak ve uzun süre oturarak çalışmaktan dolayı ortaya çıkan göbek yağlanması neredeyse verilmesi en zor bölgelerden biridir. Her ne kadar az yemek yenilse dahi hareketsizlik sonucunda oluşan göbek yağlanması aynı zamanda giysileri rahat giyememize ya da bol giymemize neden olmaktadır. Fakat verilmesi imkansız olmayan göbek bölgesindeki yağlanmalar biraz çaba göstermemiz ve yediklerimize dikkat etmemiz ile birlikte kolaylıkla verilecektir. Bu yöntemlerden biride evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bitki çayları ve kürlerden oluşmaktadır.

İşte göbek bölgesindeki yağları yakabilmeniz için evde uygulayabileceğiniz bazı basit tarifler;

Yoğurt ve limonlu kür

– 3 yemek kaşığı yağsız ya da yarım yağlı yoğurt

– Yarım limonun suyu

–  1 çay kaşığı acı pul biber

Oldukça basit ve herkesin evinde kolaylıkla bulunan bu malzemelerin tümünü karıştırın ve gece yatmadan önce yiyin. En az 2 hafta boyunca kürü uygulamaya özen gösterin ve ilk günlerden bir etkisi olacağı düşüncesine kapılmayın. Bir süre sonra alışan metabolizma yağ yakmaya ve özellikle göbek bölgesinde ki yağların yakılmasına yadrımcı olacaktır.

Maydanoz ve yoğurtlu kür

-4 dal maydanoz

-4 dal dereotu

-1 adet limon

-250 gram yoğurt

4 dal maydanoz ve 4 dal dereotunu ince ince kıyın. Bir adet limonun suyunu ve 250 gram yoğurdu ekleyip karıştırın. Bu kürü, haftada 2 kez uygulayın. Gece uyumadan 3 saat önce ara öğün olarak tüketmeyi unutmayın.

Zencefilli kür tarifi

-100 gram toz zencefil

-100 gram toz zerdeçal

-100 gram toz tarçın

-1 kase yoğurt

100 gram toz zencefil, toz zerdeçal ve toz tarçın alıp cam bir kavanozda karıştırın. Gece yatmadan 3 saat önce bir kase yoğurda karşımdan bir tatlı kaşığı ekleyip yiyin. Bu  kürü, haftada 2 kez uygulayın. Gece uyumadan 3 saat önce ara öğün olarak tüketmeyi unutmayın.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

yoğurt kürü, yoğurtlu limonlu kür, göbek eritmeye yardımcı kür, göbek bölgesindeki yağlanma, diyet yapmak, bölgesel yağlanma, diyet yapmak, diyet, göbek eritmeye yardımcı kürler,göbek bölgesi nasıl erir, bölgesel kilo vermek