Göbek Eritme Yöntemleri

Gobek Eritme Yontemleri
Karın bölgesinde biriken fazla yağlar, bölgesel kilolar arasında en can sıkıcı olanlardır. Bölgesel kilolar, kişi zayıf olsa dahi, onun görünümünde estetik sorunlar yaratabileceği gibi duruş bozuklukları vb. fiziksel problemlere yol açabilir. Bu nedenle bu yazımızda karın bölgesinde oluşan fazla kiloların eritilmesi ve göbek adı verilen yağlanma çeşidinden kurtulmak için yapılması gerekenler üzerinde duracağız.

Göbek bölgesi adı verilen bölge yağ birikimine oldukça elverişli bir bölge olduğu için çoğu kadının başının belası olmuştur. Bu bölgenin eritilmesi için öncelikli olarak beslenmeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Vücuttaki fazla yağların yakılabilmesi için öncelikli olarak vücudun yağa ihtiyaç duyar hale gelmesi gerekmektedir. Yağ alımınızı düşürseniz, vücudunuz depolanmış yağlarınızı kullanmaya başlayacaktır. Bunun yanında dikkat etmeniz gereken bir diğer mevzu ise günlük tükettiğiniz su miktarıdır. Vücudunuzun metabolizmasının hızlı olması demek , vücudunuzun enerji üretimini ve tüketimini sağlıklı olarak gerçekleştiriyor olması demektir. Metabolizma hızı ile su tüketimi oldukça yakın ilişkidedir. Su içmeyi ihmal etmek metabolizmanın yavaşlaması ve yağ depolama eğilimi içine girmesine neden olacaktır. Bu nedenle su içmeye dikkat etmelisiniz.

Göbek eritmek için beslenmeye ve su içmeye dikkat ettikten sonra, atacağınız üçüncü adım düzenli egzersiz olmalıdır. Düzenli egzersiz yapmak sadece bölgesel kilolardan kurtulmanızı değil, gün içerisinde kendinizi daha iyi hissetmenizi, stresten korunmanızı sağlayacaktır. Egzersiz yaparken, ilk yarım saat kırk beş dakika boyunca vücudunuzun tamamını çalıştıracak şekilde cardio yapmalısınız. Cardio ile kastedilen sporlar, koşma, yüzme, yürüme gibi vücudun tamamındaki kasları çalıştıran egzersizlerdir. Eğer bu örnekler size uygun değilse, ip atlayabilir hatta dans edebilirsiniz. Bu ilk yarım saat içinde vücut ısınacak ve artık yağ yakabilme aşamasına gelecektir. İşte bu aşamadan sonra hangi bölgenize ağırlık verirseniz, o bölgenin incelmesini, o bölgedeki yağların erimesini sağlarsınız.  Bu nedenle bu egzersizlerden sonra karın kaslarınızı çalıştıracak mekik, ters yunus, şınav vb hareketler yaparak karın kaslarınızın gelişmesini sağlayabilirsiniz.