Goji Berry Cilde Faydaları

Goji meyvesinin sağlığa faydaları arasında bağışıklık sistemini güçlendirmek, görme yetisini arttırmak, kolesterol düzeylerini düşürmek ve diyabet kontrolü bulunmaktadır. Goji berry ayrıca gelişmiş karaciğer sağlığı, kardiyovasküler koruma, kanser önleme ve UV ışınlarından beyin hücrelerinin ve cildin korunmasını sağlar. Biz bugün özel olarak goji berry cilt hakkında konuşacağız.

Goji Berry Nedir?

Goji ya da wolfberry, geleneksel Çin tıbbında ve Çin’deki gıda müstahzarlarında kullanılır. Wolfberry aslında her ikisi de Solanaceae ailesine ait olan Lycium barbarum ve Lycium chinense olarak bilinen iki alt türe ayrılır. Wolfberry, Çin’e özgüdür ancak aynı zamanda Avustralya, Kuzey Amerika, Akdeniz havzası, Orta Asya ve Güneybatı Asya dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki sıcak bölgelerde yetişmektedir. Çin dünyadaki en büyük wolfberry ihracatçısıdır.

İngilizce adı goji Mandarin adı gouqi’den türetilmiştir. Diğer adı wolfberry, Lycos ya da Yunanca kurt olan Lycium bitkisinin Yunan isminden kaynaklandığı düşünülmektedir. Goji ağacı yaklaşık 3 metre yüksekliğe kadar büyür. Meyveleri 2 cm’ye kadar koyu kırmızı veya turuncu ve dikdörtgen şeklinde küçüktür. Bu meyveler acıdan şekere kadar her yerde tadı.

Goji, Çin’de sadece gıda ve ilaç olarak değil, Kore, Japonya ve Vietnam gibi Asya ülkelerinde de kullanılmaktadır. Meyveler, yapraklar, kökler ve kök kabuğu dahil olmak üzere tüm bitki, tıbbi amaçlar için kullanılmıştır. Geleneksel tıpta, goji meyveleri karaciğer hastalıkları, infertilite, karın ağrısı, kuru öksürük, yorgunluk ve baş ağrılarını tedavi etmek için kullanıldı. Uzun ömürlü bir tonik olduğu düşünülüyordu.

Goji Berryin Cilt bakımında Kullanılması

Ultraviyole radyasyon, dünyanın çeşitli yerlerinde ozon tabakasının tükenmesi nedeniyle hepimizin karşı karşıya olduğu tehditlerden biridir. Cildin UV radyasyonuna maruz kalması, aşırı durumlarda ciltte hasara ve hatta cilt kanserine neden olabilir. Goji meyveleri tüketerek bu riski azaltabiliriz. Çalışmalar, goji meyvelerinin antioksidan potansiyeli nedeniyle cilt iltihabı ve bağışıklık baskılanmasını önemli ölçüde azalttığını göstermiştir.

Yine cilt bakımı için goji berry içeren kremler kullanabilirsiniz, bunun için size önerimiz hendels garden kremidir. İçerisinde goji berry, üzüm çekirdeği yağı, jojoba yağı, goji berry özü bulunan krem cildi nemlendirici, cildi tazeleyici ve cildi iyileştirici özellikleri bulunmaktadır.

Başta da belirttiğimiz gibi goji berrynin pek çok kullanım vardır ve cilt içinde kullanılabilir. Goji krem de pek tabi bu amaç ile kullanılabilir. Goji, cildin pürüzsüzleşmesi ve canlanması için de kullanılabilir.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlı yazılmıştır.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: goji krem, goji krem fiyatı, goji krem kullananlar, goji krem hangi eczanelerde, goji krem mehmet öz, goji krem ekşi, goji krem içindekiler, goji krem fiyatı ne kadar, goji krem kaç lira, goji krem hangi eczanelerde satılıyor, goji krem faydaları, goji krem gratis, goji krem aktarlarda bulunur mu, goji krem azerbaycanda, goji krem anti aging, goji krem al, goji krem Azerbaycan, goji krem adriana lima, goji krem Ankara, goji kremi aktarlarda bulunur mu, goji kremi aktarda bulunur mu, goji kremi adriana lima, goji berry krem, goji krem blog, goji kremi blog, goji berry krem fiyatı