Gülben Ergen Nasıl Zayıfladı?

tarçın-suyu-diyetiTüm herkesin merakıdır eminim, ünlülerin her zaman ekran önünde olup da nasıl bu kadar güzel ve fit göründükleri.  Ünlülerin hayatları hep dikkatimizi çekmiştir nasıl yaşadıkları, nasıl bir hayat sürdükleri ve en önemlisi de nasıl çabuk bir şekilde kilo verip ve her zaman nasıl bu kadar fit kalabildikleri hepimiz için merak konusu olmuştur.

Bu seneye kısa bir süre içinde fit bir görünüme kavuşan 3 çocuk annesi olan ünlü şarkıcı Gülben Ergen damga vurdu. Herkes için merak konusu olan ve güzelliğiyle de bu durumu taçlandıran Gülben Ergen peki nasıl zayıfladı ve işte yanıtı; herkesin merak ettiği bu zayıflama hikâyesi tarçın ile gelen mucize sonucu gerçekleşti. Son günlerde oldukça popüler olan tarçın suyu pek çok ünlü tarafından da kullanılıyor, aslında tarçının mucizevi duruşu tarçın diyetini ortaya çıkardı. Gülben Ergen tarçın suyu içerek 15 günde 5 kilo zayıfladı ve insanlar çoğunlukla bu diyete yöneldi.

Tarçın çayının en büyük özelliklerinden bir tanesi tok tutmasıdır. Bu özel formül sayesinde acıkma çok geç gerçekleşiyor ve uzun süre tokluk hissi veriyor. Gülben Ergen ve Demet Akalın gibi ünlü isimler tarafından desteklenen ve aynı zamanda diyetisyenler tarafından onaylanan tarçın suyu  birçok rahatsızlığa da iyi geliyor.

Gülben ergen tarçın suyunun yanında şekeri de hayatından çıkardığını ve şeker ihtiyacını da hurma yiyerek karşıladığını dile getirdi ve aynı zamanda spor yapılarak hızlı ve güzel bir şekilde zayıflanabileceğini dile getirdi.

Tarçın çayının malzemeleri ise şöyle;      

5-6 adet çubuk tarçın (uzunluğu 60 santim kadar)

1,5 yemek kaşığı esmer şeker

2 bardak su

Hazırlanışı:

Tarçınları tavaya yerleştiriyoruz, daha sonra üzerine şekeri ve suyu ilave edip ocağa koyuyoruz. Kaynamaya başladıktan sonra 20- 25 dakika daha kaynatmaya deva ediyoruz. Sonra altını kapatıp cam bir kavanoza yerleştiriyoruz ve buzdolabında muhafaza ediyoruz. Bu çayı günde 3 kere, yemeklerden 30 dakika önce tüketiyoruz.