Günlük Yüz Bakımı

Yüz Bakımı

Ağlıklı, parlak ve genç bir cilt için, sizlere günlük yüz bakımı yapmanızı öneriyor ve sizlere güzelliğinizin bu bakımlarla dahada artacağını söylemek istiyorum.

Güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız, kullanıdığınız kremlerin(v.b) ne kadar pahalı olduğu değil, cildinizin ne kadar uyumlu olduğu. Cilt hergün kirlenebilmektedir. Bu nedenle biriken kirler, ter, yağ gibi şeyler temizlenmeli ve yüzünüzü nemlendirmelisiniz.

Cilt bakımının aşamaları

Temizleme jeli, temizleme sütü, tonik ve en son olarak ılık suyla temizleme. Cildiniz kuruysa nemlendirici krem sürerek cilt temizliğini tamamlayabilirsiniz.104590_gunluk_cilt_bakimi_nasil_yapilmali

Cilt temizliğinde doğal ve bitkisel yöntemleri kullanmayı tercih ediyorsanız; sabah ve akşam cildinizi maden suyu ile arındırmalısınız.. Cildinizdeki hücrelerin yenilemek istiyorsanız ılık sütle yıkayabilirsiniz. Sütün içerisindeki laktik asit cildi besleyerek gerginleştirir. yuz_maskesi-01Siyah nokta ve sivilce oluşumunu önlemek için haftada 1 kez tüm yüz ve boyun bölgenize süzme bal sürüp 15 dakika bekletmek ve ardından ılık suyla yıkamak yeterli olacaktır.
Bunları gerçekten uygularsanız sizin cildiniz harika demektir.